sunt insarcinata?

21-02-2007
erox
Nu este medic/terapeut
erox
Prima zi a ultimei menstruatii a fost pe 26.12.2006. Pe 11.01.2007 am avut contact neprotejat si am administrat corect postinor2.Pe data de 16.01.2007 am avut unele sangerari usoare, interpretate drept reactii adverse la postinor.Pe 11.02.2007 - contact soldat cu ruperea prezervativului.Pe data de 17.02 - test de sarcina NEGATIV. Totusi menstruatia nu a aparut, si suntem in 21.02.2007. Am un ciclu de apox 32 zile. E posibil sa fiu insarcinata? Sau e doar efectul postinorului? Va multumesc.
2 comentarii
0
22-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Daca testul de sarcina este negativ si menstruatia nu apare ar fi indicat sa va programati la un consult ginecologic. In primele saptamani de sarcina este posibil ca testul de sarcina sa fie negativ chiar si in prezenta unei sarcini. Ginecologul va poate de asemenea recomanda o metoda contraceptiva eficace, ca sa nu mai aveti surprize de acest gen. dr. Oana Maria Popescu
0
23-02-2007, ora 00:00
erox
Nu este medic/terapeut
erox
Va multumesc pentru raspunsul prompt. O sa repet testul de sarcina, luand in considerare ca nu au trecut cele 14 zile de la contactul neprotejat, dupa care va urma si un consult la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •