sunt insarcinata?

21-09-2010
myria
Nu este medic/terapeut
myria
nush ce sa cred, , , , m-am culcat q pr meu ultima data in iulie pe 28 apoi pe 2 august mi-a venit menstruatia si in septembrie pe 1el nu a ejaculat in mine...(.a fost ultimul contact pt k apoi ne-am despartit)...de cateva zile ma simt foarte balonata si parca am burta umflata acolo jos...e posibil sa fiu insarcinata?va rog ast un raspuns aunt ingrijorata:((:((
3 comentarii
0
21-09-2010, ora 23:26
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Senzatia de balonare si burta umflata jos nu sunt semne precoce de sarcina. Dar pot fi semnele unei boli (mai frecvent genitale sau digestive), astfel incat o vizita la doctorul dv ar fi recomandabila.
0
22-09-2010, ora 10:16
myria
Nu este medic/terapeut
myria
multumesc...am facut ieri un test barza si a iesit negativ...sunt sigure testele astea?...mai am de de ca imi fac griji?
0
01-10-2010, ora 15:40
mi 6
Nu este medic/terapeut
mi 6
buna.am si eu o intrebare...o mica "dilema".
mia venit pe 26iulie(a fost normal).am avut contact sexual neprotejat pe 2august...pe 13august mi-a venit din nou(intr-o cantitate mai mica)...pe7septembrie(a fost normal, dar am avut dureri abdominale), iar acum pe 27septembrie mi-a venit, dar intr-o cantitate foarte mica.(in ziua aceasta am avut contact sexual).
pe 4sau 5septembrie, numai stiu exact, am facut un test care a iesit negativ.
mentionez ca luna aceasta pe 15 mi-am facut analizele...
credeti ca pot fi insarcinata?sau care ar fi probelema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •