Sunt insarcinata?

10-02-2013
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
buna.sunt intr'o dilema mare.miam facut 4 teste de sarcina...primele 2 miau iesit pozitive iar celelalte 2 au iesit intre.nu stiu sunt sau nu sunt... dupa cat timp pot merge la un doctor pentru ami spune mai exact????
11 comentarii
0
10-02-2013, ora 13:06
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cum adica intre?Exista pozitiv sau negativ. Daca te referi la faptul ca a doua liniuta nu era foarte vizibila, te asigur ca si acel test indica tot pozitiv.
0
10-02-2013, ora 14:16
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
primele 2 erau pozitive iar da la celelalte nu era a adoua foarte vizibila.sper in continuare sa nu fiu
0
10-02-2013, ora 14:36
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Crede-ma, 4 teste nu pot arata rezultate fals pozitive. Gandeste-te bine la ce vrei sa faci in cazul in care esti insarcinata, nu lua in calcul posibilitatea unui avort pentru ca asta te-ar distruge atat fizic, cat si psihic si intotdeauna aparitia unui copil e o binecuvantare(indiferent daca vorbim de o mama singura, de o adolescenta, de situatie financiara precara)
0
10-02-2013, ora 14:53
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
stiu dar am 20 de ani.nu ma simtpregatita nici pt un copil nici pt un avort...atat eu cat si prietenul meu.stiu ca este un foarte mare pacat sa faci avort.nu stiu ce o sa fac in cazul in care sunt...
0
10-02-2013, ora 14:56
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
dupa cat timp se poate vedea la eco daca sunt sau nu?sau doctorul imi poate comfirma asta?a =u trecut aproximativ 2 saptamani
0
10-02-2013, ora 15:27
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Se pot face atat teste de sange care indica o sarcina, cat si ecografii. Eu am incercat 5 ani sa am copii si crede-ma, e dureros cand vezi ca cineva poate face unul si nu si-l doreste. Am o fetita de doi ani si nu exista pe lume o bucurie mai mare decat un copil. Daca aveti o relatie serioasa si ai sprijinul lui, excludeti varianta avortului si incercati sa va intemeiati o familie.
0
10-02-2013, ora 16:45
mabela
Nu este medic/terapeut
mabela
Asa este, ai mare dreptate! Nu exista nimic mai minunat pe lume decat sa ai un copil...si nimic mai dureros, atat fizic, cat si psihic, decat un avort, crede-ma ca stiu foarte bine asta...
0
10-02-2013, ora 23:37
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
stiu ca multe incearca si nu pot.dar atat eu cat si el nu ne simtim pregatiti sa fim parinti.adica ma simt eu copila.chear daca am 20 vreau ca, copilu meu sa aibe tot ce isi doreste...eu ce ii pot oferii din moment ce noi stam fiecare la mama si la tata.amandoi lucram dar nu cred ca momentul pt un copil.si cu atat mai putin pt un avort.nu sunt de acord cu asta dar nici nu vreau sami "complic"viata de acum cum ar fii sa am un copil.
0
11-02-2013, ora 11:08
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
lam intrebat astazi pe prietenul meu ce ar vrea...sa fac avort sau nu?!!el mia zis k da vrea sa fac avort...dar dupa ce mam uitat la un filmulet pe youtube cum se face un avort, ceti face si cum se face nu mai vreau sa fac chear daca nu sunt pregatita..:(nu stiu cum pot unele sa faca asa ceva.foarte trist.
0
11-02-2013, ora 13:49
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Arata-i si lui filmuletul.Tare m-as bucura sa iei decizia cea buna.
0
12-02-2013, ora 00:10
laur@@
Nu este medic/terapeut
laur@@
il voi arata...si sper sasi schimbe parerea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •