sunt insarcinata?

10-06-2013
buzatu mirela
Nu este medic/terapeut
buzatu mirela
buna ziua!ma numesc buzatu mirela, am 22 de ani, am nascut in sept.2012, in dec am avut prima menstruatie si in ianuarie la a doua mens. am luat anticonceptionale yasmin, acum sunt in perioada de menstruatie, dar de 1 saptamana ma simt parca as fi gravida, simt niste batai asemanatoare ca prima data cand am fost gravida si mia miscat copilul.e posibil sa fiu gravida?
va rog frumos dati-mi un raspuns. va multumesc.
7 comentarii
0
10-06-2013, ora 11:27
buzatu mirela
Nu este medic/terapeut
buzatu mirela
tot eu sunt buzatu mirela am uitat sa spun k am facut si test de sarcina si a iesit negativ
0
11-06-2013, ora 15:23
ella266
Nu este medic/terapeut
ella266
Buna ziua, am si eu o nelamurire. Pana luna aceasta aveam un ciclu menstrual destul de regulat, intarzia cel mult 2 zile.
In aprilie, pe 29 am avut un contact sexual neprotejat, mentionez ca partenerul nu a ejaculat in mine. Mi-a venit ciclu menstrual pe 6 mai ca de obicei. Luna aceasta, nu mi-a venit, ieri am facut un test care mi-a iesit negativ. Exista vreo posibiliate sa fi ramas insarcinata chiar daca dupa contactul sexual am avut ciclu menstrual si testul a iesit negativ?? Sa nu uit faptul ca zilele trecute am stat pe o bordura rece, fiind destul de frig afara si timp de 3 zile, de pe data de 4 pana pe 7 a acestei luni am luat niste antibiotice doxiciclina pentru acnee.
Multumesc!!!
0
12-06-2013, ora 00:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ella266

Daca testul e negativ, nu sunteti insarcinata.
Asteptati ca menstruatia va veni. Ati enumerat singura factorii care au produs intarzierea.
0
12-06-2013, ora 13:40
eu93
Nu este medic/terapeut
eu93
buna ziua! am si eu o problema, am facut sex cu prietenul meu si a ejaculat pe mine, apoi m-a atins cu penisul in afara vaginului, e posibil sa fi ramas?trebuia sa imi vina acum 2 zile si nu mi-a venit dar de ieri am inceput sa am dureri menstruale, de 6 zile sunt ametita, uneori obosita. astept un raspuns va rog
0
12-06-2013, ora 22:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ eu93

Chiar daca partenerul ejaculeaza in afara, puteti ramane insarcinata datorita lichidului pre-ejaculator/preseminal, care se elimina la inceput in interiorul vaginului.
0
13-06-2013, ora 12:16
eu93
Nu este medic/terapeut
eu93
dar totul s-a intamplat in afara vaginului, cand a simtit ca ii vine, a scos penisul si si-a dat drumu pe mine si apoi din greseala m-a atins cu penisu la vagin..
0
13-06-2013, ora 23:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ eu93

Nu e vorba de final, ca v-a atins dupa. NU puteti ramane insarcinata.din cauza asta.
Dupa momentul introducerii, la inceputul actului, barbatul secreta un lichid preseminal care contine in cantitate mai mica decat lichidul de la final, spermatozoizi.
Dv. nu simtiti. Dar acest lichid se secreta in interiorul vaginului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •