Sunt insarcinata?

25-11-2014
alinaioana123
Nu este medic/terapeut
alinaioana123
Buna! Am o problema. Am avut contacte sexuale protejate pe parcursul lunii octombrie si la inceputul lunii noiembrie( nu mai stiu precis datele). Menstruatia trebuia sa imi vina pe 15 noiembrie, si nu a venit nici pana azi( nu am neaparat menstruatie regulata, dar in ultimele 2 luni mi-a venit fix cu 2 zile mai tarziu decat luna precedenta). Insa, imi curge sange rosu inchis, dar doar asa cat sa pateze putin tamponul, arata mai degraba ca ultima zi de menstruatie la mine. Saptamana trecuta miercuri am fost la ginecolog unde mi-a fost facut un ecograf si mi s-a spus ca nu este nimic. De asemenea, dimineata urmatoare am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Nu iau anticonceptionale, dar ne-am protejat cu prezervativul(si nici nu a terminat inauntru). Am aceste 'scurgeri' inchise la culoare de duminica.De asemenea am si anumite dureri, care stiam ca sunt normale la incepututl vietii sexuale(am inceput-o in august anul asta) Ar putea fi un inceput de menstruatie? Exista vreo sansa sa fiu insarcinata?Sau vreo infectie?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •