Sunt insarcinata? ajutati-ma :(:(

20-05-2010
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
buna ziua va rog ajutatima k un raspuns.acum 2luni jumate am am fost k prietenu...desi eu am avut pijama pe mine si lenjerie intima si el doar pijamaua.si am inceput sa ne jukam.el era peste mine cand a ejaculat si am mai continuat un pik jokul desi pantaloni mei erau un pik uzi (nu ma atins in zona vaginala si niki eu nu m-am atins dupa ce sa terminat)...dupa 5 zile am inceput sa ma simt rau adika imi era greata, ma durea in partea dreapta la ovar..si ma durea pe langa buric.dupa prima saptamana mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative dupa a 2 sapt am facut un test de sarcina si dupa a 3 saptamana am mai facut 2 teste care au iesit toate negative..finca miera frika sa nu fi ramas insarcinata de la un asemenea jok.in prima luna dupa ce sa intamplat mi-a venit ciklu normal dar in luna urmatoare mia intaziat cateva zile normal ciklu imi vine prin 13-14 dar acum suntem in 20 si nu mai imi vine si nush din ce cauza..mi-am mai facut un test de sracina care a iesit tot negativ..am impresia k mia crescut un pik burta..greata nu mai am acum..dar in schimb tot am niste scurgeri mai abudente si au o culoare mai inchisa spre roz...si ma ustura in zona vaginala..din ce cauza pot fi scurgerile ma doare spatele de cateva zile si am o mica durere de ovare.va rog ajutatima k un raspuns ce poate fi.ii posibil sa fiu insarcinata? sau sa am alte probleme..?va multumesc SPER K MA-TI INTELES CE AM VRUT SA ZIK :(
7 comentarii
0
20-05-2010, ora 23:18
malvina
Nu este medic/terapeut
malvina
buna ziua...sunt racita la burta de cateva luni am fost la medic ginecolog mi-a dat antibiotice, ovule dar tot la fel ma simt...cand ma urinez ma ustura ma doare... si races foarte des la burta va rog ajutati-ma :(
0
21-05-2010, ora 13:45
Dorina A
Nu este medic/terapeut
Dorina A
Buna Roxxana..nu sunt medic.dar sunt de parere ca ar trebui sa consulti un ginecolog daca scurgerea se mentine si o amani poate fi si o infectie si se poate trata, de obicei scurgerile sunt albe si pot fi cauzate de unele infectii cu agenti patogeni precum Tricomonas sau Candida Albicans...si eu am avut o scurgere la varsta de 14 ani roz si inca am fost virgina am fost la ginecolog si mi-a dat un tratament care ma vindecat dar nu l-am intrerupt si acum nu am probleme... nu e neaparat vorba ca poti fi insarcinata poate fi o infectie cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog...daca de 5 ori ti-ai facut testul si ti-a iesit negativ cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog...multa sanatate iti doresc.
0
21-05-2010, ora 22:26
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
multumesc mult dorina de raspuns..insa mie frica de doctori :( ce mie mai frica e sa nu fiu insarcinata finca nu imi doresc asta mai ales de la un jok ca acesta..ma cam sperie petele de pe chilot..ca am mai citit pe net si petele roz spre maro este inceput de sarcina...sper sa imi vie ciclu...suntem in 21 si nu mia mai venit:( sper as fie si de la stres sau posibil o infectie..multumesc inka o data de raspuns
0
22-05-2010, ora 18:33
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
roxana,
o sarcina este EXCLUSA...
cat despre frica de doctori... trebuie invinsa:)
cel mai bine este sa mergi la un medic ginecolog sa te consulte in priviinta scurgerilor de care spui si totodata sa te lamureasca cum se fac copii... si ce metode contraceptive ar trebui sa folosesti in momentul in care iti vei avea contact sexual.
Este foarte important sa iti alegi cu atentie metoda de protejare pt ca in afara unei sarcini nedorite pot apare o multime de alte probleme, ma refer la bolile cu transmitere sexuala.
Deci, o vizita la ginecolog va fi edificatoare pt toate problemele tale si vei mai primi si niste informatii de care cu siguranta ai nevoie si sunt si avizate.
0
22-05-2010, ora 18:47
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
criss ms mult..dar sti cum is parerile sunt impartite.si k cine vb uni zikeau k sunt alti k nus.si chiestia asta ma derutat..tocmai de asta am ajuns in faza de a ma intreba sunt insarcinata sau nu?.ms mult de raspun
0
22-05-2010, ora 18:50
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
si ce ma speriat mai mult este ca am tot cautat pe net si zikea k la scurgeri roz este atunci cand esti insarcinata...si asta ma sperit mai are:(
0
22-05-2010, ora 22:50
malvina
Nu este medic/terapeut
malvina
buna..sunt racita de cateva luni la burta si cand ma urinez ma ustura foarte tare..am facut urocultura , consult ginecologic am luat antibiotice ovule..dar degeaba parca nu au nici un efect va rog sa ma ajuta-ti :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •