Sunt insarcinata daca?

11-08-2012
Victoria555
Nu este medic/terapeut
Victoria555
Sunt insarcinata daca? 1.baiatul nu a ejaculat in mine

2.am luat contraceptive in urmatoarea zi, deoarece ma temeam sa nu nimereasca sperma in vagin,

3.nu am nici macar o simptoma.

4.am menstra deja a 4 luna dupa acel moment.

5.am facut 2 teste de marca diferita, si ambele au aratat negativ.

Sunt paranoic, si am senzatia ca imi creste burta, si am adaugat 3kg(cred ca din cauza ca cresc, si kg pe care le aveam era foarte putin pentru naltimea mea!)
4 comentarii
0
11-08-2012, ora 19:54
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
NU
0
11-08-2012, ora 20:11
Ana-Maria20
Nu este medic/terapeut
Ana-Maria20
Buna! De 2 luni urmez un tratament cu ac stodette, toate pastilele le-am luat corect, nu am vomat si nu am luat nicio pastila care sa diminueze efectul. In prima luna a fost totul ok, am avut doar spotting, in schimb de cand am inceput a 2 folie cam de la a 4-5 pastila am avut unele simptome mai ciudate...mi s-au intarit si marit sanii si au devenit durerosi, am avut mai multa pofta de mancare si am pus chiar 1 kg...cateodata si somnolenta.Este nevoie sa imi fac atatea griji? poate fi vorba de o sarcina? sau sunt eu prea paranoica? Ma gandesc atat de mult la starile astea incat parca mi le induc singura...aaa si de vreo 2 zile seara inainte de culcare am cateodata greturi. am terminat folia si acum astept sa imi vina cm. Ce credeti? un raspuns va rog
0
11-08-2012, ora 23:20
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
asteapta sa vezi cum si cand iti va veni de obicei vine in a 4a zi de pauza daca persista simptomele opreste le e clar ca nu sunt bune pt organismul tau nu continua sa le mai iei mergi la un meduc daca incepi a 3a folie si e rau poti pati mai rau. sarcina nu cred ca ai poti face un test sa inlaturi dubiile dar eu stiu fete ce luau ac si la fel simptome, le facea rau si au trebuit sa le schimbe medicii!
0
12-08-2012, ora 01:42
Ana-Maria20
Nu este medic/terapeut
Ana-Maria20
Ok am inteles.cel mai frica imi este de o sarcina...dar o sa fac un test in caz ca nu o sa imi apara cm, sper doar sa fie de la ac. Ms pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •