Sunt insarcinata daca mi-a intarziat menstruatia?

25-11-2012
Anca12345
Nu este medic/terapeut
Anca12345
buna.
am si eu o intrebare.sunt virgina si prietenul meu a ejaculat pe burta mea undeva mai jos de buric.dupa doua saptamani trebuia sa imi vina menstruatia si mi-a intarziat 5-6 zile, mentionez ca aveam ciclu regulat.am facut patru teste intr-un interval de 3 saptamani, cu 2 saptamani dupa intamplarea de mai sus, si toate au iesit negative.la 5 saptamani si 2 zile am facut un ecograf si doamna doctor a zis ca nu am nimic.
dorec sa va intreb daca ar putea fi vorba de o sarcina si sa nu se fi vazut la ecograf pt ca a fost facut prea devreme?ar trebui sa mai fiu ingrijorata? va rog frumos sa imi raspundeti pt ca sunt nelinistita.va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
26-11-2012, ora 10:43
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Dupa toata situatia descrisa mai sus, nu este nicio sansa sa fiii insarcinata. dar cred ca esti prea mica sa faci sex inainte sa afli cum se face si cum se ramane gravida.
0
26-11-2012, ora 13:50
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
O Doamne, pe voi chiar nu va invata nimeni nimic despre sex? Nu inteleg lipsa asta de informatie si de gandire totus. Daca nu a existat penetrare, testele au iesit negative iar la ecograf nu s-a vazut nimic..cate aprobari mai ai nevoie? Doamna doctor nu te-a lamurit cum se concepe un copil? Da si tu o cautare pe google sa vezi cate ai sa gasesti, daca nu ai cu cine sa te consulti. Numai bine.
0
26-11-2012, ora 15:21
Anca12345
Nu este medic/terapeut
Anca12345
Teama mea este ca nu cumva sa fi ajuns sperma unde nu trebuie pentru ca a ejaculat undeva deasupra clitorisului meu:(.
Va multumesc pentru raspunsuri.
0
26-11-2012, ora 16:03
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
da, pentru ca se pare ca in zilele noastre copiii invata ca sperma zboara.. te rog, cartea de anatomie.
0
28-11-2012, ora 16:48
Anca12345
Nu este medic/terapeut
Anca12345
Va multumesc pt ca miati raspuns mam mai linistit. Insa este cumva posibil ca ecograful sa fi fost facut prea devreme? Lam facut la 5saptamani si 2 zile dupa. As vrea sa stiu si parerea voastra. Multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •