sunt insarcinata? imi intarzie menstruatia...

02-01-2008
andreea2008
Nu este medic/terapeut
andreea2008
in urma uni act sexual neprotejat am luat pastila de a doua zi cam la 20 de ore. cea de-a doua pastila am luat-o la 17 ore dupa prima pastila, cu toate ca in prostepct scria ca a doua pastila se ia la 12 ore. ieri trebuia sa imi vina ciclul si nu mi-a venit. am avut o perioada in care ma durea f tare pieptul dar am observat ca durerea a trecut. de obicei am un ciclu f regulat. ce se intampla?? imi fac griji.
58 comentarii 12 Înainte ›
0
02-01-2008, ora 00:00
carola
Nu este medic/terapeut
carola
un test de sarcina ar fi un prim pas spre aflarea adevarului. De ce sa-ti faci griji pana nu stii ceva sigur.Iar acest test i-ti va da un raspuns.Multa bafta!
0
02-01-2008, ora 00:00
andreea2008
Nu este medic/terapeut
andreea2008
mersi pentru sfat.insa din datele problemei este posibil sa raman insarcinata????
0
02-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
La ce zi dupa incepere ciclului menstrul a fost contactul?
0
04-01-2008, ora 00:00
andreea2008
Nu este medic/terapeut
andreea2008
pai cam in a 10-a zi... mai precizez faptul ca de doua zile am niste scurgeri... in prima zi scurgerea a fost de o culoare rozalie, acum s-a mai inchis la culoare. de obicei aceste scurgeri le aveam in prima zi de ciclu dar nu ma tineau mai mult de jumatate de zi. Din punct de vedere cantitativ sunt nesemnificative. azi o sa imi iau inima in dinti si voi face un test de sarcina. Sunt atat de suparata ca mi se intampla mie asa ceva.:((
0
04-01-2008, ora 00:00
andreea2008
Nu este medic/terapeut
andreea2008
totusi astept si parerea dvs, Multumesc anticipat
0
04-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pai in a 10 zi deja erai in perioada fertila. Acum numai organizmul tau stie cum a reactionat la postenor.
Nu inteleg de ce a trebuit sa astepti 20 de ore ca sa ei pastila...dar nu mai conteaza. Bafta la test !
0
10-04-2009, ora 15:22
anyana
Nu este medic/terapeut
anyana
buna ziua.pe 25 febr am avut cm si am luat si antibiotic, dupa term cm am avut contact neprotejat.dupa aproape 2 sap am incepu sa am greturi, dureri de sini, spate, burta, si dupa citeva zile am avut o scurgere maronie, o pata mica si atit.acuma inca ma doare sub burta simt ca un bolovan, sinii ma dor la atingere si ma inteapa, spatele ma doare, iar de 2 zile am o scurgere rozalie.ce se intimpla??
0
10-04-2009, ora 18:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergi urgent la ginecolog.. chiar la triaj.. la urgente.
Poate fi o sarcina Extrauterina!!!
0
10-04-2009, ora 19:00
anyana
Nu este medic/terapeut
anyana
am avut anu trecut sarcina extrauterina, si doctorii au sp ca nu mai am riscuri de sarcini extrauterine, sa intimplat ca luam anticonceptionale cu antibiotic dar acuma nu mai iau nimik.stiu simtomele sarcinii extrauterine ca am mai avut da aveam scurgeri rosii o luna, da acuma nu le mai am, poate e din cauza ca am facut sex mai agresiv
0
10-04-2009, ora 19:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu risca.. dute sa te vada un ginecolog... !!
0
15-05-2009, ora 08:36
ionutza24
Nu este medic/terapeut
ionutza24
buna ziua.am si eu o problema, mi-a intarziat ciclul 20 zile, insa pofat de mancare nu am, dimineata mi-e putin rau (mai pateam cateodata si inainte), ma dor putin si sani si azi dimineta am si vomat si m-am trezit tare ametita. Dupa contacul sexual am luat pirula de a 2 a zi (Postinol) si am vazut ca e posibil sa iti intarzie.Am simptome cum ca mi-ar venii ciclul, ma doare burta si spatele exact ca atunci cand trebuie sa-mi vina.Pe langa asta eu merg si la aerobic.Mi-e frica sa nu fiu insarcianata.Va rog daca ma puteti ajuta
0
16-05-2009, ora 16:28
shdara
Nu este medic/terapeut
shdara
buna ziua! logest: iau de 3 zile( azi e a 4-a)-de cand a inceput menstruatia. Problema: se elibereaza cheaguri foarte mari si am menstruatie foarte abundenta. E sambata, pe doctorita mea nu pot sa o sun, s-a cam enervat ultima oara cand am sunat-o. ce fac? merg la urgenta acum, sau mai pot astepta pana luni? va rog frumos raspuns, sunt foarteingrijorata. multumesc!
0
19-09-2009, ora 00:09
butterfly09
Nu este medic/terapeut
butterfly09
Salut. Am 17 any...si am viata sexuala de aproximativ 5 luni.Obligatoriu toate relatiile pe care le'am intretinut cu prietenul meu au fost 100% protejate no mistakes ore problems cu protectia in sine.Am un ciclu neregulat insa cu un interval de timp de aproximativ 32 de zile.Cu toate astea.luna aceasta IMI INTARZIE. Ultima menstruatie a inceput pe 8 si s'a terminat pe 14 August.Calculand aproximativ.luna aceasta trebuia sa'mi vine pe 14.insa NIMIK! Simptomele sunt prezente ( umflarea sanilor, mici crampe abdominale...cam atat.)Sunt aproape sigura ca nu s'a intamplat nimik in timpul relatiilor pe care le'am intretinut...si totusi..care sunt posibilitatile de a fi insarcinata? Tin sa mentionez ca acum 4-5 zile am inceput o doza de tratament pentru 30 de zile de Roaccutane isotretinoin 10mg.Posibil ca medicamentele sa influenteze acest factor?
Va rog sa imi raspundeti cat mai repede pOsibiL!
Va multumesc :)
0
26-09-2009, ora 16:09
Deni18
Nu este medic/terapeut
Deni18
Salut..am 18 ani si am inceput viatza sexuala de aproximativ 2 ani ! De obicei aveam un ciclu regulat, niciodata nu mi'a intarziat.. dar acum mi'a intarziat de 6 zile..mi'am facut testul la 3 zile dupa contact si mi'a iesit negativ.. dar sunt foarte ingrijorata pt ka nu mi'o mai intarziat asa niciodata ! Va rog ajutatzi'ma ! Multzumesc :)
0
27-02-2010, ora 14:17
damadisnico
Nu este medic/terapeut
damadisnico
am si eu o problema si va rog mult sa nu o ocoliti...acum 2 luni mi-am inceput viata sexuala.eu faceam un tratament cu duphaston pt reglarea menstruatiei.in inanuarie m-am culcat neprotejat cu prietenul meu.am facut 2 teste de sarcina, ambele negative.mi-a venit si menstruatia de 2 ori.acum am dureri de burta si stomac, uneori in capul pieptului si greata.iar in gura am un gust intepator, de pier cred.credeti ca este posibil sa fiu insarcinata? e posibil sa fie de la cartofii la cuptor cu usturoi pe care i-am mancat seara?eu am mai fost internata de 2 ori din cauza varsaturilor si a fierei...raspundeti-mi va rog mult
0
02-03-2010, ora 13:24
ionutza24
Nu este medic/terapeut
ionutza24
Intr-adevar eu am fost insarcinata, si acum am o fetita de 3 luni cu care ma mandresc foarte tare. Sfatul meu pt toate fetele e sa mearga la medic cand simt ca ceva nu e in regula, si bineinteles protejativa, nu-i luati in seama pe baieti, dau din fund si atat.Eu am avut norocul de a si ramane cu tata copilului, indiferent de ce s-a intamplat.Aveti grija de voi si mergeti regulat la medic, sau ori de cate ori simtiti ca cecva nu e in ok
0
09-03-2010, ora 12:13
mAERIEM
Nu este medic/terapeut
mAERIEM
BUNA ZIUA TOT mAIREAM VA DERANJAZA VREAU SI EU UN RASPUNS LA INTEBAREA MEA ATASATA SAPTAMANA TRECUTA CA NICI ACUM NU AM CICLU SI NICI TEST NU MI-AM FACUT ASTEPT RASPUNSUL DV VA ROG MULT DE TOT
0
08-04-2010, ora 22:53
mady90boss
Nu este medic/terapeut
mady90boss
buna seara. as avea si eu o intrebare. in urma cu apoximativ 4 luni am facut dragoste neprotejat si de cateva zile pe prietena mea o doare burta si trebuia sa ii vina ieri ciclul si nu i-a venit nici azi. o fi insarcinata? acum 2 saptamani ea a spalat niste covoare cu apa rece si a fost cu picioarele desculte. o fi din asta sau o fi sarcina?
0
09-04-2010, ora 08:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
De regulă simptomele care sugerează sarcina apar înainte de 4 luni. n simplu test de sarcina, care costa în jur de 9 lei, poate clarifica situaţia.
0
09-04-2010, ora 15:54
damadisnico
Nu este medic/terapeut
damadisnico
dl doctor va rog sa imi raspundeti! am avut menstruatie neregulata.am facut tratament cu duphaston 3 lni.nu mi s-a reglat in urma lui.acum mi s-a recomandat karissa.dar nu le-am luat din prima zi de menstruatie fiind neregulata.din a cat-a zi pot fi protejata?iar dupa ce termin cea de-a 21 pastila astept 7 zile pana la urmatoarea folie? sau daca imi vine menstruatia intre timp incep din prima zi de menstruatie?
0
10-04-2010, ora 21:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este bine sa incepeti pilulele in oricare din primele 5 zile ale ciclului, preferabil chiar in ziua a 5-a. In acest fel, sunteti protejata de la prima pilula.
Dupa ce se termina cele 21 de pilule, faceti pauza de 7 zile indiferent de "menstruatie". Ziua in care incepeti pentru prima data o folie este aceeasi zi din saptamana, deoarece 28 este multiplu de 7. Asta va ajuta sa nu uitati. De exemplu, daca incepeti pentru prima data intr-o zi de miercuri, veti incepe de fiecare data folie noua miercurea.
Succes !
0
16-06-2010, ora 23:25
dana:)
Nu este medic/terapeut
dana:)
Buna seara:) sunt f ingrijorata am o viata sexuala activa cu iubitul meu si niciodata nu si-a dat drumu in mn, dar acuma imi intarzie ciclul si trebuia pe 8 sami vina. Ce trebuie sa fac sa mai astept pana pe 1 iulie dak tot numi vine apoi sa ma duc la doctor:(( insarcinata sigur nu sunt dar nu inteleg dc imi intarzie:(
0
10-02-2011, ora 14:20
alinaa30
Nu este medic/terapeut
alinaa30
numele meu este alina.acum 2 luni am facut un chiuretaj, dupa aproape o luna am sangerat, apoi urmatoarea luna am avut mentruatie a trecut o luna si nu mi-a venit.mi-a intarziat 4 zile dar in schimb am dureri de burta sfarcurile ma dor dar ciclul nu mai vine.in schimb am fost destul de mult stresata am avut probleme familiare la max.oare de ce nu mai imi vine?va multumesc
0
07-04-2011, ora 13:51
alinaa30
Nu este medic/terapeut
alinaa30
numele meu este alina cn vrea sa vb despre sarcine.sau orice tine de noi femeile ma puteti gasi -*


(*modificat de admin)
0
08-04-2011, ora 00:03
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
buna alina eu nu am facut niciodata avort si imi este si mie frica ca nu prea ma simt bine desi mi-a venit mesntruatia, vreau sa imi spui si mie cum este cat de dureros este sa faci un avort k tu ai trecut prin asta
0
10-04-2011, ora 20:07
alinaa30
Nu este medic/terapeut
alinaa30
sincera sa fiu este teribil dar depinde si de dr si de tn cum reactioneaza organismul tau.Sfatul meu este sa te protejezi sunt periculoase si nu merita sa iti risti sanatatea.Numai bn.
0
15-04-2011, ora 12:01
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
ok ms sa ai grija de tine
0
30-05-2011, ora 11:31
VoicuR
Nu este medic/terapeut
VoicuR
Buna ziua, as avea si eu o intrebare... am luat pastila de a doua zi..dar cam in a doua zi de c.m!!!...nu era inca sangerare...am fc sex cu prietenul meu si si'a dat drumul in mine, dupa care am luat pastila..apoi la 12 ore am luat'o iar. Urmatoarea zi..sau a doua..m'a durut burta extrem de tare..eu mai am probleme ma inteapa jos..dar atunci era exagerat.m'a tinut parca un pic mai multisor c.m dar nu am bagat de seama. a trecut o luna si putin de atunci si nu'mi mi vine c.m., nu am niciun simptom ca mi'ar veni..am avut niste dureri de san dar mi'au trecut..ma mai dor foarte putin.. am fc test la o luna de la c.m si a iesit negativ...poate intarzia chiar asa mult?!sau sunt alte probleme?!astept raspunsul dvs.Multumesc
0
01-06-2011, ora 11:14
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
buna si mie mi-a intarziat c.m km 2 luni si tot asa era speriata k era insarcinata, dar k un control scapi de orice indoiala s-ar putea sa ai infectie de aceea este pozsibil sa iti fi intarziat
0
01-06-2011, ora 20:38
VoicuR
Nu este medic/terapeut
VoicuR
mersi mult.intre timp mi'a venit c.m.insa la fel...nu ma doare nimic..pe cand eu aveam dureri foarte mari...ma simt prea bine si abia imi curge cate putin...si rozaliu.adik gen pot sta cu un tampon o zi intreaga la cat de putin curge.ms pt rasp inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns
58 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •