sunt insarcinata? lumea imi spune ca este posibil

03-08-2010
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
el si-a frecat penisul intre picioarele mele (dar nu a bagat-o) eu aveam chilotul pe mine si i-au curs pe chilotul meu cateva picaturi de lichid preejaculator, cunoscutii au zis ca e posibil sa raman, el a spus ca nu, eu sunt ingrijorata de ce spune lumea, este vreun risc chiar si 1%? intreb aici ca sunteti medici si va pricepeti
4 comentarii
0
03-08-2010, ora 20:23
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
"cunoscutii" fac misto de tine pentru ca probabil i-ai stresat suficient de mult cu intrebari de genul "da oare e posibil sa raman insarcinata?" si au cedat nervos, cum o sa facem si noi in curand daca ne mai intrebi mereu acelasi lucru cu diferite cuvinte :)
0
03-08-2010, ora 23:14
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Nu. Nicio şansă. Nu aşa se realizează conceperea unui copil, sunt multe femei care chiar se chinuie cu sex neprotejat şi perioade fertile şi nu rămân din prima gravide... deci nu se poate din aer, de la baie, de la piscină, prin 3 perechi de haine etc etc
0
04-08-2010, ora 11:17
sory20
Nu este medic/terapeut
sory20
Nu se poate sa ramai insarcinata doar prin frecare de picior sau ma rog lichid pe chilot, atata timp cat nu a fost un contact propriu-zis nu ai de ce sa-ti faci probleme.
0
31-08-2010, ora 18:30
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
da. dar steriletul poate fi dăunător femeilor care nu au avut deja o sarcină. în plus există riscul unor infecţii şi boli cu transmitere sexuală
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •