Sunt insarcinata sau ce am? (intarziere de 3 saptamani)

22-07-2008
elenapopescu
Nu este medic/terapeut
elenapopescu
Am o intarziere a menstruatiei de 3 saptamani, ceea ce nu mi s-a mai intamplat niciodata, am facut 2 teste de sarcina in urina de dimineata, la interval de o sapt. si au iesit ambele negative, astazi am facut analiza de sange beta HCG cantitativ si a iesit valoarea de 0, 100 iar medicul de laborator a spus ca ar trebui sa l mai repet, credeti ca sunt totusi insarcinata? Mentionez ca nu am avut contact sexual prin penetrare ci doar atingeresi fara sa ejaculeze dar totusi sunt f stresata.E posibil sa fie totusi vreo afectiune de alt gen? Ce investigatii ar trebui sa fac avand in vedere ca sunt virgina.Multumesc anticipat pt raspuns.
4 comentarii
0
22-07-2008, ora 00:00
mimilutza
Nu este medic/terapeut
mimilutza
eu am o intarziere de 2 luni jumate si gravida nu sunt ca am facut 2 teste de sarcina...
0
27-07-2008, ora 00:00
cosmina_grecu
Nu este medic/terapeut
cosmina_grecu
eu te sfatuiesc sa mergi la un medic ginecolog si sa vorbesti cu el, te poate ajuta 100%.dak nu esti insarcinata, iti va da ceva sa-ti vina menstruatia.totusi, mai fa un test de sarcina la 3 saptamani de la "acea atingere, fara penetrare..."
0
30-07-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
pun mana pe carbuni ca nu ai nimica, mai ales ca nu ai avut contact, si chiar de ai fi avut nu e asa de simplu sa faci un copil 80% din cei care vor copii nu reusc (fara sa aiba probleme)deci cam 20% din sarcini se prind asa ca nai de ce satzi faci griji
0
01-08-2008, ora 00:00
elenapopescu
Nu este medic/terapeut
elenapopescu
Mersi pt raspunsuri, am rezolvat problema, am facut o ecografie si mi s a spus ca am un chist pe ovarul drept si ca trebuie sa fac tratament hormonal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •