sunt insarcinata sau e o infectie?

06-11-2009
alaina
Nu este medic/terapeut
alaina
buna ziua!Mi'a venit mesntruatia pe data de 24 octombrie(seara) si a durat pana pe 30 octombirie.Pe 31 octombrie am avut un contact sexual protejat, dar sa rupt prezervativul.Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?de pe 4 noiembrie am inceput sa am dureri mari abdominale...si o scurgere maronie cu unele cheaguri de sange.Am programare la ginecolog sapt.viitoare, dar as vrea un raspuns deoarece sunt f nelinistita.Multumesc
6 comentarii
0
06-11-2009, ora 20:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, stai linistita, nu erai in perioada fertila.Sa faci un examen al secretiei vaginale si un test Papanicolau.
0
07-11-2009, ora 00:03
alaina
Nu este medic/terapeut
alaina
multumsc frumos pentru raspuns...marti am programare la ginecolog si o sa aflu despre ce este vb.sper sa nu fie nimic grav :-s
0
07-11-2009, ora 14:06
Dorina A
Nu este medic/terapeut
Dorina A
Eu am intretinut o relatie sexuala cu iubitul meu, nu am folosit prezervativul a fost prima data cand nu am folosit, eu trebuia sa am menstruatia pe data de 10-11 si mi-a venit pe 7 iar cu 3 zile inainte am intretinut relati sexuale.imi curge doar cateva picaturi...este posibil sa fiu insarcinata??va rog frumos as dori sa imi raspunde-ti...
0
07-11-2009, ora 18:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu cred ca esti insarcinata, dar daca-ti curge doar cateva picaturi fa-ti maine dimineata un test de sarcina si sa-mi scrii cum iese.Dar daca in noaptea aceasta sangerarea menstruala devine normala cantitativ, ai scapat.Eu cred ca acele cateva picaturi prevestesc menstruatia.
0
08-11-2009, ora 00:59
Dorina A
Nu este medic/terapeut
Dorina A
Buna ziua...Multumesc pentru raspuns, menstruatia este normala cantitativ acum.Multumesc Frumos pentru raspuns. Sanatate:)
0
06-02-2010, ora 19:31
livia19
Nu este medic/terapeut
livia19
buna seara doamna doctor, sun livia si am 20 de ani iar viata sexuala am inc acum 2 ani, as dori sa ma ajutati cu o problema:menstruatia mi sa term acum o saptamana iar acum de 2 zile am o secretie vaginala maronie si putin cremoasa, insotita si de dureri abdominale.ce ar putea fi?e ceva grav va rog sami raspundeti caci la ginecolog nu am tmp sa merg.va multumesc anticipat.ast rasp dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •