sunt insarcinata sau s-a agravat cistita?:((((

13-03-2006
corina16
Nu este medic/terapeut
corina16
am 16 ani.de acum 1 saptamana urinez putin si des si simt ca burta si mai jos de burta e umflata si putin tare.i-am spus medicului de familie si fara sa ma consulte a zis ca am cistita si mi-a dat tratament:no-spa de 3 ori pe zi si nolicin de 2 ori pe zi.dar ma simt exact la fel.acum o luna am mai avut aceasi problema dar mi-a trecut intr-o saptamana fara tratament.acum aproximativ 4 luni am avut un contact sexual(daca se poate numi asa pentru ca nu am ajuns asa departe si inainte eram virgina).cand am simtit acum o luna ca mi-e putin umflata burta m-am speriat si am facut un test de sarcina care a iesit bine(negativ).dar pentru a ma asigura am fost la ginecolog si mi-a facut ecograf si a spus ca nu sunt insarcinata.ciclul mia venit normal si regulat pana acum o zi cand trebuia sa imi vina dar nu a venit.poate fi din cauza cistitei?nu stiu ce sa fac!!pofta de mancare nu am deloc si am slabit.sunt constipata.va rog sa ma ajutati.multumesc.
2 comentarii
0
25-07-2006, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Cauza cea mai probabila pt. care s-a umflat burta este constipatia (care poate determina si acumularea gazelor si astfel burta se intareste). Daca ramai insarcinata nu-ti creste burta intr-o luna. Insa e mai bine sa fii precauta cu acest lucru si sa nu uiti sa te protejezi. Si incearca sa eviti constipatia, preferabil prin regim alimentar.
0
11-05-2016, ora 17:06
oana1969
Nu este medic/terapeut
oana1969
am urmatoarele simptome, senzatie burta umflata, amortire picioare, ceata pe ochi, obosesc repede, ma inteapa, stanga jos abdomen, ameteli, imi simt burta umflata, urinez des ce poate fii?si parca umbla ceva prin abdomen, mentionez ca sunt la menopauza de 3 ani!
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.