sunt insarcinata si saptamina trecuta am luat pastile de misoprostol

28-06-2010
doryna888
Nu este medic/terapeut
doryna888
Buna sint insarcinata si saptamina trecuta am luat pastile de misoprostol, la farmacie mi-au spus ca in a doua - a treia zi va aparea ciclu, dar nu a aparut. Oare din ce cauza? Cine imi poate spune?
5 comentarii
0
28-06-2010, ora 14:49
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Probabil din cauza ca bebe doreste sa traiasca!
0
28-06-2010, ora 17:35
doryna888
Nu este medic/terapeut
doryna888
Cu mare placere daca as trai intro tara in care sami gasesc de lucru si sa am o situatie financiara mai buna. Si abia am implinit 1 an si o luna cind am nascut.un baetel, macar sa treaca inca vreo 3, 4 anisori.
0
29-06-2010, ora 15:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci ar fi trebuit sa folositi metode contraceptive, spre exemplu prezervativul, era mult mai usor si deloc daunator!
0
20-08-2010, ora 11:19
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Bun ziua!Sunt insarcinata in 5 luni, am dureri de mijloc si de burta pe jos simt niste intepaturi, la eco mi-sa spus ca am colul deschis.Acum iau no-spa si repaus de 10 zile la pat, e prima sarcina care o tin, nu am mai ramas niciodata gravida si nu am nici un avort pot aparea complicatii sau este normal ceea ce simt?Nu sunt lamurita cu acest col deschis.Va multumesc si astept un raspuns de la cine care este in masura!
0
10-03-2019, ora 23:12
ioana1400
Nu este medic/terapeut
ioana1400
Buna! sunt o mamica disperata care a aflat de curand de frumoasa veste ca sunt in 7 saptamani.In saptamana 3 am baut 8 pastile de misoprostol pentru dureri de genunchi(recomandarea medicului) si acum sunt inspaimantata sa nu aiba copilul probleme.
Va rog, daca mai sunt cazuri similare, aveti cunostinte, AJUTOR!
Multumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •