Sunt insarcinata si sunt minora!

27-07-2011
blue_e
Nu este medic/terapeut
blue_e
Buna ziua. am o mica mare problema si ceva cam grava!
Am 15 ani jum si am ramas insarcinata cu prietenul meu. El are 22 ani si suntem impreuna de un an si jumatate. El stie ca sunt insarcinata. Mi'am facut doua teste si ambele au iesit pozitive.
Ce pot sa fac???!! Nu vreau sa'i fac nici prietenului meu rau dar nici sa omor un suflet fara vina. vina e a mea si a lui.
6 comentarii
0
27-07-2011, ora 19:32
maaraa
Nu este medic/terapeut
maaraa
spune-le parintilor. cere ajutorul lor.
0
28-07-2011, ora 13:47
asistenta_medicala
Identitate neconfirmată
asistenta_medicala
blue_e ai face bine sa le spui parintilor, te vor sustine, ai sa vezi.Bafta !
0
28-07-2011, ora 22:42
RoxanaR
Nu este medic/terapeut
RoxanaR
eu as zice sa le ceri ajutorul parintilor sau prietenului tau si sa faci avort...esti prea mica pentru un copil si ai o viata inainte sa ai o "echipa de fotbal" daca vrei...mai ales ca la 15 ani nu poti sa zici ca vei ramane cu prietenul pe care il ai si ca vei putea conta pe el, iar pentru un copil e important sa fie pe cat posibil cu ambii parinti nu doar cu unul...(asta este parerea mea, decizia este a ta)...gandestete bine pentru ca la 15 ani esti inca copil!
0
29-07-2011, ora 13:23
Augustus Aronescu
Nu este medic/terapeut
Augustus Aronescu
E destul de clar ca ai chinui un copil daca l-ai aduce pe lume in situatia asta. Desigur. Asta numai in eventualitatea in care parintii tai nu te-ar sustine sa tii copilul si ulterior la nastere sa-l oferi spre adoptie...
0
28-08-2011, ora 18:12
Foxie
Nu este medic/terapeut
Foxie
hei:D pana la urma ai avortat? se poate desi esti minora? cat te-a costat?
0
29-08-2011, ora 14:31
laruka
Nu este medic/terapeut
laruka
se poate face avort la cerere, chiar daca este minora, daca merge insotita de un adult. de regula ruda/parinte.
costa undeva intre 400 si 800 lei, in functie de cat de mare e sarcina, si de tipul de anestezic ales etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •