Sunt insarcinata? Testul de sarcina imi arata ca nu...

06-09-2010
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
Buna.Numele meu este Corina, am20 de ani, un an de casnicie si imi doresc foarte mult un copilas.Eu am facut un chiuretajla primul copil, iar acum am decis sa fac un bebe pt ca imi doresc foarte mult.Am facut sex neprotejat, chiar special pt a face un copil, dar problema e ca s-a intamplat inainte cu vreo 5 zile de menstruatie.Iar acum au trecut apropae o saptamana de cand trebuia sa mi vina menstruatia si nu apare, iar pe testul de sarcina imi arata ca nu sunt insarcinata.Sanii mi s-au umflat, ma dor rau, am pofta de mancare mai multa, si senzatii de rau si voma cateodata, da cenu inteleg de cee imi arata negativ.Oare sunt gravida?daca stie cineva va rog sa mi raspundetii.Va multumesc.pup
6 comentarii
0
07-09-2010, ora 12:48
iuliannaa
Nu este medic/terapeut
iuliannaa
aceeasi situatie o am si eu... dar eu am prodramare la ginecolog vineri si sunt nerabdatoare; asta te sfatuiesc si pe tine... du-te la doctor, el iti poate spune; am inteles ca inca nu e f concentrat acel hormon in urina, e prea devreme...; si de-asta testele de sarcina ies negative; multa bafta. si te astept cu vesti noi.
0
07-09-2010, ora 16:30
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
multumesc mult iulianna.am samerg la ginecolog.dacaaivesti si tusa mispui.msss mult.estioscumpa.pupp mult succes.eusper sa am bebe, apoi nu tsiu.pup ms inca odata
0
08-09-2010, ora 17:47
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
din pacate mi-a venit menstruatia azi.pacat.dar dupa am sa incerc din nou.astept rasp de latinesa vad tu ceai reusit.de pup iuliiannaaa.
0
08-09-2010, ora 19:49
iuliannaa
Nu este medic/terapeut
iuliannaa
imi pare rau ca nu a fost bebe, lasa ca o sa incercati si luna asta. iar la mine inca intarzie sunt 8 zile azi, testul iese negativ, nu stiu ce sa mai cred, abia astept sa ma duc vineri la doctor;el o sa-mi dea raspunsul final, sper, , ,
0
10-09-2010, ora 12:54
iuliannaa
Nu este medic/terapeut
iuliannaa
NICI EU NU SUNT GRAVIDA.
0
10-09-2010, ora 18:22
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
imi pare rau iulii ca nici tu nu esti, offf...mai incearca si tu luna asta, si zi mi ce ai facut..ok?si eu incerc.abia astept.succes.te pup si nu fi supy.astept vesti de la tine..pup
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •