Sunt necajita ca nu pot munci

09-01-2008
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Sunt bolnava de 15 ani, mi-am terminat liceul mai tarziu cu doi ani dacet trebuia. Am fost multumita si asa. Am lucrat aproape un an, dupa care nu am mai rezistat.
Diagnosticul meu este schizofrenie, am o forma in care mi-am pastrat luciditatea dar imi este rau si n u pot face mai nimic.
Ma simt inutila si ma si plictisesc, sa nu mai vorbim de izolare.
Am eu cativa prieteni, dar toti sunt ocupati cu serviciile.
Mi-ar fi placut sa fac o facultate, invatam bine, sau sa am macar un serviciu care sa imi placa si sa pot sa il fac.
Are cineva vre-o idee de serviciu usor ? Multumesc anticipat.
5 comentarii
0
09-01-2008, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Vezi daca te poate ajuta unul din aparatele de la aimgroup.ro. Citeste manualele lor. Mind Sinergy ar fi potrivit pt.tine
0
09-01-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Multumesc si tie DanV, am sa intru pe siteul dat de tine.
Buna, greece Woman, la multi ani si tie cu sanatate.
Am incercat sa fac goblenuri dar nu pot din cauza ochilor. Ceea ce am lucrat foarte mult sunt pulloverele, dar nu pot face nu stiu cate, in vreo trei ani am facut peste treizeci, si pentru mama si pentru prietene. La un moment dat nu mai am ce face cu atatea.
Am cusut si pe etamina, dar iarasi, nu pot face prea multe fanteziuri, si costa si pe urma am facut destule. E adevarat ca lucrul de mana este singa activitate care ma relaxeaza.
Multumesc inca o data amandurora pentru sfaturi, am sa intru pe siteurile date.
Numai bine!
0
16-01-2008, ora 00:00
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Anastasia, deja faci un lucru extraordinar prin faptul ca ajuti oamenii care intra aici cu un sfat bun si o incurajare.
E adevarat ca asta nu iti aduce bani, dar esti de admirat!
Daca ai facut atatea goblenuri, de ce nu incerci sa le vinzi pe internet ca in tara nu stiu cat sunt de cautate.
Daca-s lucrate ingrijit si arata bine, incerca, de ce nu?
Numai bine iti doresc
0
22-01-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga prozac, eu spuneam ca am lucrat multe pullovere, nu goblenuri, pentru ca nu le pot lucra din cauza ochilor.
Multumesc pentru aceste cuvinte frumoase, abia astazi am citit mesajul tau!
Multa sanatate si tie!
0
03-02-2013, ora 20:41
komceterikoskin
Nu este medic/terapeut
komceterikoskin
buna eleni theutokopulis, indraznesc sa ma bag si eu in seama.
sufar si eu de o depresie usoara, de fapt am suferit pentru ca de trei ani nu mai am niciun simptom, dar inca urmez tratament, ma rog in fine
eu am reusit sa imi mai ocup timpul facandu-mi un blog cu haine second hand, spuneai ca iti place sa lucrezi pulovere, sa stii ca daca o sa incerci o sa reusesti sa castigi un banut si o sa mai si iesi din starea asta de plictiseala.
Sa faci un blog nu e greu, daca vrei eu te pot ajuta, iti pot explica cum sa il faci si cum sa-l administrezi.
eu la inceput cand mi-a zis mama despre ideea asta, am zis 'fugi de aici, ca nu o sa imi cumpere mie nimeni hainele', dar am descoperit cu uimire o lume noua, si de un an si jumatate de cand am blogurile pot sa iti spun cu mana pe inima ca ma trezesc si eu cu un scop si cu o speranta in suflet ca poate poate am o comanda.
nu stiu daca am voie sa afisez adrese de siteuri aici dar am sa iti dau totusi adresa unuia din blogurile mele sa intri sa te convingi ca nu trebuie sa ai cine stie ce imbracaminte, iti dai seama daca eu vand second hand, dar tu cu haine noi...
acesta este linkul
hainutesuper-komceterikoskin.blogspot.com/
nu vreau sa imi fac reclama gratuita, doar incerc sa te ajut, inca o data daca vrei iti spun ca pot sa iti dau idul meu si te pot povatui.
imi pare rau ca esti singura, eu din fericire am reusit sa fac o facultate si sunt chiar la master la distanta, dar pot sa iti spun ca m-am vindecat de depresia grea pe care am avut-o pentru ca mama mea a preferat sa nu lucreze ca sa stea acasa cu mine si sa faca pe psihoterapeutul cu mine, dupa multi ani de ore de terapie in familie pot sa it spun ca ma simt foarte bine, numai ca am ramas cu niste probleme de caracter, sunt un om pesimist si ma sperii din orice, ma gandesc cu groaza ca atunci cand nu va mai fi mama mea nu voi mai avea pe nimeni care sa ma priveasca in ochi si sa imi spuna ca va fi totul bine, am hotarat sa iau medicamente toata viata pentru a preveni o recadere desi nu am avut decat o singura criza.
gata nu te mai plictisesc, incearca sa te gandest serios la ce ti-am propus, nu strica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul