sunt normale scurgerile vaginale?

04-04-2008
anosim
Nu este medic/terapeut
anosim
de obicei aceasta scurgere e mai abundenta dupa menstruatie. merg regulat la ginecolog insa nu mi-a zis nimic de rau legat de aceasta doar ca ma simt eu aiurea. am luat niste ovule date de medic dar... va multumesc mult si astept raspunsul dvs. si ar mai fi ceva, in ultimele 2 zile ale menstruatiei, ciclu are o culoare mai inchisa spre maro-rosu si e mai vascos, ce se intampla?
3 comentarii
0
11-09-2009, ora 10:14
aurora23
Nu este medic/terapeut
aurora23
spuneti-mi va rog daca stiti!!! intentionez sa merg la medic dar nu pot pana saptamana viitoare sinu am rabdare pana atunci: am scurgeri alb branzoase, dar fara miros urat, fara prurit, fara usturimi, fara durere in timul actului sexual. e doar scurgere alba densa, 2-3 zile pe luna dupa perioada ovulatiei. apoi trece, ca a revina luna urmatoare. e posibil sa fie vreo bacterie?? fung?? sau e fiziologic?
0
27-09-2009, ora 17:01
dorina74
Nu este medic/terapeut
dorina74
m_am casatorit si nu reuseam sa raman insarcinata apoi am facut un control ginecologic si mi s-a spus ca atata timp cat ai o anexita nu poti ramine insarcinata. Am urmat tratament cu antibiotice timp de 15 zile cu: ampicilina, romavek i.m (mai era una dar am uitat)apoi am ramas imediat am facut un baiat de 3, 5 kg.Prezentam si eu acea scurgere alba mai abundenta inaintea ciclului am facut tratament dar degeaba a revenit dupa un timp, , , , o am si acum, , , iar dr. meu ginecolog mi-a spus ca este normal sa avem aceasta secretie acesta este corpul femei depinde si de hormoni caci secretia poate fi mai mult sau mai putin abundenta in functie de corpul fiecareia.Atata timp cat secretia este alba si nu de alta culoare, nu are un miros-este normal nu trebuie sa ne fie frica-am 15 ani de casatorie aceiasi secretie. AURORA 23 NU TE TEME
0
27-09-2009, ora 17:11
dorina74
Nu este medic/terapeut
dorina74
PENTRU ANOSIM;folosesti anticonceptionale?atunci e normal corpul se curata, sfatuiesc toate femeile ce folosesc RIGEVIDON 21+7sa renunte eu m-am ingrasat, imi crestea parul pe picioare mai mult prezentam dureri in zona ficatului plus ca pofta de a face sex era mai mica.Acum sunt ok folosesc foite si sunt multumita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •