Sunt oare insarcinata?

30-03-2011
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
Buna! si eu am faqt dragoste cu sotul meu chiar a 2-a zi dupa ce mi-a trecut menstruatia si a ejaculat in mine. trebuia sa imi vina pe 26 martie dar nu mi-a venit... nu prea am simptome de sarcina... nu stiu ce sa fac k eu chiar imi doresc un bebe mic ;;) astept raspunsurile dvs
13 comentarii
0
30-03-2011, ora 15:34
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
chiar nu imi raspunde si mie nimeni ???
0
30-03-2011, ora 16:03
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Din câte ştiu eu nu cred că eraţi în perioada fertilă.
Dacă aveţi un ciclu menstrual regulat de 28 de zile, perioada fertilă ar fi între zilele 10 şi 17. Ce înseamnă a 2-a zi după ce a trecut menstruaţia? a câta zi de la prima zi de sângerare?
0
30-03-2011, ora 16:14
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
A fost a 9-a zi. Nu stiu cum este CM pt k in fiecare luna imi vine cam la aceeasi data
0
30-03-2011, ora 16:18
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
De ce nu faci un "First response" ca să fii sigură.
Posibilităţi sunt, dar cam la limită. Totuşi nu mă pot pronunţa din moment ce nu ştii cât este ciclul tău menstrual.
0
30-03-2011, ora 16:29
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Ai cumva notat în ce dată ţi-a venit menstruaţia în luna ianuarie şi februarie?
0
30-03-2011, ora 16:32
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
in ianuarie mi-a venit pe 27 si in februarie pe 26.
0
30-03-2011, ora 16:42
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
După calculele mele lucrurile stau aşa.
Durata, cel puţin a ultimului tău CM este de 30 de zile.
30-14= 16. În ziua a 16-a a Cm-ului ai ovulat.
Perioada fertilă a fost între zilele 11 şi 18, deoarece spermatozoidul poate trăi în tine 5 zile, iar ovulul poate trăi 2.
Tu spui că în ziua a 9-a a ciclului menstrual ai avut contact cu rist, se pare că nu ai fost în perioada fertilă.
Pentru a fi sigură fă un test sau consultă medicul să te lămureşti ce-i cu întârzierea.
0
30-03-2011, ora 17:42
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
Multumesc foarte mult pentru sfaturi... chiar maine o sa imi fac un test de sarcina
0
31-03-2011, ora 07:20
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Bună dimineaţa,
Cum a ieşit testul?
0
01-04-2011, ora 23:15
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
Buna, am si eu o problema.De obicei imi vine menstra la 27 sau 30 de zile, insa acum trebuia sa-mi vina p 23 martie(27 zile) sau macar p 26 martie(30zile).Ultima menstra a fost pe 24 februarie.
Relatii sexuale neprotejate (ejaculare externa) am avut dupa 19 ianuarie cand dupa metoda calendarului trecuse de perioada fertila.Acum nu stiu ce sa fac, inca nu mi-a venit.
Sa fie oare datorita unei singure pastile(anticonceptionale) pe care am luat-o in prima saptamana a lunii martie, nestiind ca trebuia sa o iau in prima zi de menstra????
0
03-04-2011, ora 20:53
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
daca iti intarzie 10 zile este normal... mai asteapta...dak nu fa-ti un test de sarcina
0
03-04-2011, ora 23:56
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
mrs pt raspuns, maine o sa-mi fac un test si o programare la ginecologie.
0
07-04-2011, ora 14:13
nicomada
Nu este medic/terapeut
nicomada
Buna ziua ! am si eu o rugaminte pt ca sunt foarte stresata : pe data d 5 martie mi'a venit CM iar p data de 28 martie din nou!insa eu p data de 29 martie adik la o zi dupa ce mi-a venit a2a oara am facut sex neprotejat iubitu' meu terminand in mine din greseala :-| oare exista riscul sa fiu insarcinata? stiu ca exista o metoda a calendarului dar nu stiu sa o calculez !! sper sa ma ajute cineva cu un raspuns pt ca sunt si cu bacu' si sunt stresata d asta :( multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •