sunt? oare sunt gravida? ajutati-ma

18-09-2008
aki
Nu este medic/terapeut
aki
iau anticonceptionale yasmine.de o luna.nu am mai luat pana acum vreun fel de anticonceptionale.si acuma is in pauza de 7 zile pt ami veni ciclu.dar e deja a 4a zi si mie nu mia venit.si is foarte balonata...ma dor sani.nu stiu ce sa ma mai fac...oare sunt gravida?????nu am omis nici o pilula si leam luat cand a trebuit.pot oare sa fiu insarcinata??eu is tanara si nu as vrea sa ma incurc acuma cu un bebe...chiar daca imi plac bebei mult.si mentionez...ca nu sunt in romania.si aici nas putea sa fac ceva sa stopez sarcina.oare sunt insarcinata?se poate intampla sa nusi fi facut efectul pilulele de la ceva sau ca am mers la baie???ast raspunns urgent va rog
6 comentarii
0
20-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
daca esti in prima luna de anticonceptionale, stai lin:in primele luni ciclul menstrual se deregleaza.Daca le-ai luat corect nu prea ai sanse sa ramai gravida
0
29-10-2009, ora 14:30
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
Stai linistita nu esti insarcinata, eu acum i-au prima data si doctorul mia spus k e normal sa-ti intazie
0
11-03-2010, ora 08:59
claumada
Nu este medic/terapeut
claumada
buna ziua...va rog sa ma ajutati...in 8 februarie mi-a veni ciclu si a durat 5 zile si pe 7 martie am avut contact sexual neprotejat...ciclu ar trebui sa vina pe 14 martie.nu s-a terminat in mine...ar fi sanse sa fiu insarcinata...nu eram in perioada fertila...va rog ajutati-ma!
0
30-04-2010, ora 21:32
elena21bv
Nu este medic/terapeut
elena21bv
iau de 3 luni anticonceptionale de fapt asta e a treia luna...pana acum mi-a venit menstruatia la 4 zile dupa ce terminam blisterul.insa de cand iau anticonceptionalele(logest) simt o apasare in piept sau mai bine o strangere...nu stiu ca sa esplic exact si am mai avut la primul blister greturi dimineata.e posibil ca sa fiu insarcinata...acum nu mai am nici o simptoma...chiar daca am avut menstruatie regulat...
0
30-04-2010, ora 21:35
elena21bv
Nu este medic/terapeut
elena21bv
mentionez ca apasarea este exact intre coaste sub sani...imediat sub sani in deschiderea dintre coaste
0
21-08-2011, ora 22:00
Morganville
Nu este medic/terapeut
Morganville
Buna acum o luna pe 16.07 am facut sex neprotejat.Ma penetrat de 2 ori in vagin, dar nu si'a dat drumu in mine..Dupa 2 zile, am avut menstruatie, dar luna asta mi'a intarziat.Mentionez k nu am avut niciodata menstruatia regulata.E posibil sa fiu insarcinata?Va rog mult astept un raspuns...Multumesc din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •