Sunt obsedat de vreo 4 ani de o fata care nu vrea cu mine

27-11-2010
szaby_n
Nu este medic/terapeut
szaby_n
buna am urmatoarea problema sunt obsedat de vreo 4 ani de o fata care nu vrea cu mine de 2 ani are prieten da eu tot nu vreau sa inteleg mam gandit la ceva in genul reporgramare neurolingvistica sunt genul solitar tot timpul am fost retras va da-ti seama ca deja am devenit oarecum hartuitor cu privirea insa.
Nu mai stiu cui sa ma adresez vreau persoana ma duc la un psiholog da nu prea merge sunt prea emotiv am formate ceva blocaje nu reuseste sa ajunga la esenta is disperat imi vine sa ma sinucid ca sa nu zic ce altceva imi vine sa fac ar fii bine sa pot sa scap da nu reusesc vreau sa stiu in targu mures psiholog, psihoterapeut, psihiatru dar trebuie sa scap de problema asta.Ar mai fii multe de povestit dar in esenta asta ar fii una dintre probleme is diagnosticat cu ganduri parazite daca mai e relevant
Mi-ar trebuie nume de persoane foarte bune care pot fie cu medicamente reprogramare neurolingvistica orice sa pot sa scap de problema.
PS:Rog pe cineva medic, psiholog sa se uite peste sa nu fac vreo prostie
6 comentarii
0
27-11-2010, ora 18:29
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
nu sunt medic nici psiholog desi cred ca am sa ma razgandesc si am sa ma fac pan la urma...la cate am de infruntat in viata...
incearca sa gasesti si alt psihoterapeut poate va reusi sa scoata din tine ce trebuie mai bine... medicamentatia in general nu prea e de dorit pt. ca are efecte secundare, devii un soi de leguma...
daca vrei sa vb mai pe larg lasa-mi un msj privat... si eu trecut (credsper) peste o experienta asemanatoare
0
28-11-2010, ora 01:31
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
Buna seara, luni sa vorbesc cu o prietena, medic in Tg mures sa imi dea nr unui psihoterapeut, Mult succes
0
28-11-2010, ora 17:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati incercat sa intrati in vorba cu o alta fata pina acum ?

Intrati eventual pe un site de profil, socializati pe facebook.

Gasiti-va alte preocupari care sa va tina mintea ocupata si incercati sa acceptati partea cu "nu veti mai fi niciodata impreuna". Ca sa fiti pregatit si sa o puteti lua de la capat cu o alta persoana.

Multa pace si liniste sufleteasca va doresc,

Clara
0
26-01-2011, ora 14:45
popaoana
Nu este medic/terapeut
popaoana
buna ziua ma numesc popa oana am 32 ai si am o problema asa zic eu am fost casatorita de 2 ori si am 2 fete una de 16 ani si celalanta de 5ani problema e ca nici in copilarie nu am duso bine ma simt respinsa de toata lu, ea ni se pare ca toti cei de aproape nu ma doresc si cite o dat imi aduc aminte de fete si o iau pe beut si imi vine sa ma spinzur nu stiu ce sa mai fac daca imi raspundeti la ce vam intrebat va voi explica mai pe larg va multumesc si imi cer scuze de deranj oana
0
26-01-2011, ora 19:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Draga Oana,

Treaba asta cu "ma simt respinsa de toata lumea" este doar o idee falsa care se formeaza in creier.
Trebuie sa o iei ca atare.
Uite, eu, numai citindu-ti postarea incerc sa te inteleg si in mare masura chiar o fac, pentru ca am cunoscut cand am fost internata, mai demult, la spital, un caz ca al tau.
Eu am 33 de ani si am fost casatorita o data. Asemanarea in cazurile noastre este ca probabil eu am simtit doar respingerea sau indiferenta familiei fata de cazul meu. Stiu cum este. Dar mi-am cautat intotdeauna prieteni care sa ma sustina in cei din jur.
Pentru problema cu bautura, daca este ceva de care chiar nu poti sa te lasi si devine nociva, sa stii ca exista tratament psihiatric. Si doamna despre care iti vorbeam si care avea si ea tot 2 copii a stat o luna in spital, la Sfantul Stelian, a facut tratamentul si si-a revenit complet.
Nu lua situatia ta ca pe o tragedie.
Daca esti din Bucuresti, eu te sfatuiesti sa mergi sa discuti cu orice doctorita gasesti de la Sfantul Stelian. Numai daca va fi nevoie de tratament ti se va prescrie si vei vedea ca totul va fi bine.
Cu pace,
Clara
0
29-01-2011, ora 11:33
popaoana
Nu este medic/terapeut
popaoana
buna ziuz am primit raspusu dumneavoastra si multumesc dar problema lea este 1 nu pot pleca sunt din husi jud vaslui si al 2 nu am curaju sai spun actualului sot unde ma duc daca imi acceptati sa va explic mai pe larg am sa va scriu tot trecutu pate asa imi vei da un sfat ce o sa fac pe viitor va multumesc pentru incredere adresa mea de imeil este popaoana61 daca vreti sa mai discutati cu mine va rog frumos simt nevoia sa ma descarc si nu am la cine va multumesc oana
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: