sunt sanse sa fiu insarcinata?

09-08-2013
byby 19
Nu este medic/terapeut
byby 19
buna! am si eu o problema nu stiu ce sa fac. pe 28 iunie am fost la un consult ginecologic si mi-a sp k am ovare polichistice, uter mic si rana pe col. mi-a dat cervugid ovule sa iau 6 in prima luna si 6 in a doua luna si diane 35 pt 3 luni dupa trei luni trb sa ma duc la control.am inceput prima folie de diane 35 pe 15 iulie si pe 4 august am terminat. acum sunt in pauza de 7 zile mai exact in a 5 zi si nu mi-a venit menstruatia. contacte sexuale neprotejat am avut pe 19 iulie dar nu a ejaculat in mn asta este medota noastra de protejare de cand mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu si nu am ramas niciodata gravida. iar dupa 13 zile de luat pilule am avut contact sexual cu ejaculare in interior. mentionez k nu eram la menstruatie knd am inceput anticonceptionalele. sunt sanse sa fiu insarcinata?
2 comentarii
0
09-08-2013, ora 20:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca nu a ejaculat nu esti insarcinata. Probabil menstruatia o sa vina zilele astea, oricum incepe cea de-a doua folie chiar daca menstruatia nu apare.
Considera-te protejata contraceptiv incepand cu cea de-a doua folie de pilule ( am inteles ca nu ai inceput folia la menstruatie, probabil asa arecomandat medicul).. Poti face neprotejat absolut.
0
09-08-2013, ora 20:56
byby 19
Nu este medic/terapeut
byby 19
da asa mi-a recomandat doctorul. poi dupa a 13 pilula am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare in interior. doctora mi-a sp k dupa a 8 pilula sunt protejata. dar mai vroiam si un rasp de la domul doctor DRAGOMIR
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •