sunt sau nu insarcinata?

14-07-2010
cristinuta_vio
Nu este medic/terapeut
cristinuta_vio
luna trecuta mi-a intarziat ciclul 15 zile si in acest timp am facut 3 teste de sarcina din farmacie care imi aratau linia de control roz intens iar linia de sarcina un roz foarte pal.ce sa cred?luna aceasta ciclul imi intarzie din nou trebuind sa vina in 9 si inca nu a venit.(luna trecuta mi-a curs doar 2 zile in loc de 5 cat curge normal)...eu imi doresc o sarcina asa ca as fii foarte incantata daca as fii insarcinata...e posibil ca testul de sarcina din farmacii sa nu fie bun? simptome : ameteli, dureri de cap, oboseala si somn, greturi, si mai ales ca acum luna asta am observat ca intre ovare se simpte la palpare ca un ou mic si tare...sunt sau nu insarcinata? nu imi permit momentan un control ginecologic.multumesc
3 comentarii
0
14-07-2010, ora 18:59
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
buna cristina, eu nu am inteles un lucru, toate 3 testele au aratat linia de control roz + linia de sarcina ?dak da din cate stiu eu ar trebui sa fii insarcinata, mai asteapta cateva zile si fa'ti iar 2 teste.dak sunt la fel ar trebui sa fii insarcinata, dar incearca sa le faci cu prima urina, e cea mai concentrata.astept vesti
0
14-07-2010, ora 20:10
Diana01
Nu este medic/terapeut
Diana01
buna cristina.parerea mea este ca ast un copil..mi s intamplat si mie o data, am facut un test si asa imi arata si eram insarcinata..nu are cum ca s fie gresite 3 teste...daca nu erai nu'ti aratau toate asa
0
16-07-2010, ora 09:40
cristinuta_vio
Nu este medic/terapeut
cristinuta_vio
deci ieri mia venit menstruatia si cu o zi inainte mi-am facut si un test care a iesit negativ... deci nu sa vazut decat o liniuta.mi-a venit si menstruatia asa ca nu e bebe.deja incep sa ma sperii ca ma chinui de 3 luni sa raman dar tot nimic doar tentative care mai apoi se dovedesc ca nu sunt.va multumesc de comentarii am sa va scriu atunci cand o sa fiu sigura gravida si asta sper ca va fii curand..va poop...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •