sunt sau nu insarcinata?

06-07-2011
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
Buna seara!incerc sa raman insarcinata dar am facut 3teste pana acum si nimic(2luni si unul azi, dar nciunul din prima urina de dimineata).mentionez ca am luat anticoncep pana in luna ianuarie(dupa aprox 2ani neintrerupere).Dupa am plecat pentru 5luni din tara si nu am mai avut niciun contact sexual.ultima menstruatie am avut-o pe 1iunie si pana azi nu mi-a venit menstruatia.inca din 13 iunie de cd am venit acasa am avut contact cu sotul meu(neprotejat)aproape zilnic, dar pana acum nu mi-a venit nici menstruatia si nici testele nu au iesit pozitive.de duminica simt usoare dureri ca la menstruatie, sanii ma dor putin.pot spera ca sunt insarcinata?va rog, da-ti-mi un raspuns!
9 comentarii
0
06-07-2011, ora 22:16
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca testele iti arata ca nu esti insarcinata si tu ai dureri ca la menstruatie poate nu esti si ai vreo dereglare hormonala
mai bine te duci la un ginecolog si el iti spune sigur ce este
eu am ramas gravida dupa cinci luni
dar eu am uat antibiotic 10 zile
si dupa antibiotic am ramas gravida
la multi o sa li se para o prostie cu antibioticul dar la mine a mers
bafta si sper ca o sa intri in clubul mamicilor cat de curand
0
06-07-2011, ora 23:20
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mai asteapta, daca nu-ti vine mai fa unul peste 2 zile..am auzit ca la unele persoane se pozitiveaza mai greu, si fa-l in urina de dimineata...
0
07-07-2011, ora 00:04
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
Va multumesc pt promptitudine!o sa mai fac unul spre sfarsitul saptamanii dc nu imi vine menstruatia intre timp, oricum saptamana cealalta merg la comtrol ginecologic.dar ceea ce am uitat sa specific mai sus este faptul ca in afara de sanii acre ma dor si dureri usor sesizabile ca la menstruatie am temperatura vaginala ridicata(am observat si eu asta dar si sotul meu).oare si acesta o fi un semn care tre luat in calcul pt sarcina?va multumesc!
0
07-07-2011, ora 00:07
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca ai temperatura ridicata acum e momentul sa treci la treaba
stii tu ce vreau sa zic
bafta
0
07-07-2011, ora 00:11
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
ms lory!esti o draguta, asa ca..merg sa ma apuc de treaba!o sa va anunt ce s-a intamplat.o seara placuta!
0
07-07-2011, ora 00:13
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
astept raspuns sa ne spui ca esti gravida
0
07-07-2011, ora 13:10
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
o sa va anunt ce si cum.ideea e ca stau ca pe ghimpi, nu mai suport stresul asta..si cat mai e pana sapt viitoare pana merg la dr...!am omis sa va scriu ca merg la toaleta f des si am temperatura(37.8)..nu mai stiu ce sa cred(a mai avut cineva simptomele astea?) si sa fc alt test degaba sa raman dezamagita...mai bn o las balta!va multumesc pt ajutor!
0
10-07-2011, ora 01:09
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
Va eram datoare cu un raspuns iar ceea ce pot sa va zic este ca ieri am constat ca imi vine menstruatia dar...a curs ceva ffff putin maroniu, asemanator menstruatiei cd e la final si cam atat.nu stiu ce sa mai cred!tre sa merg la dr sa vad exact ce s-a intamplat.
0
01-09-2020, ora 04:41
Baha
Nu este medic/terapeut
Baha
Buna doresc sama ajutati pe data de 3 iulie mi sa inceput mestruatie a durat 5 zile dar eu aveam relatie cu prieyenu meu nu protejat pe data de 15 iulie misa inceput eara.Dar pe data de 14 august am planuit sa facem un copil dar aa 2 zii numisa inceput mestruatie si 3 zile aveam dureri de burta in prag in dreapta si stinga.Dar numisa inceput mestruatiea si am mai incercat inca 2 zile tot numisa inceput ear acu pe data de 27 august misa inceput dar aveam simtomi de greata dureri in partea dreapta.sii pofte puteti sama ajutati si cind pot face test de sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •