Sunt sau nu insarcinata?

25-12-2012
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
Iubitul meu a inceput sa ejaculeze in mine cu cateva zile inainte de cm, si-a dat drumu de mai multe ori dar de cand si-a dat drumu prima oara au trecut 3 sapt cm mia venit intarziat si foarte putine cateva picaturi maroni astazi am facut testul de sarcina si mia iesit negativ tin sa metionez ca l-am repetat de 2 ori imi puteti spune ce se intampla am ramas sau nu insarcinata va rog sa imi spuneti pentru ca imi doresc foarte mult sa fi ramas.Multumesc anticipat !
12 comentarii
0
25-12-2012, ora 11:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poti ramane insarcinata in orice zi a lunii.

Obliga-l sa te respecte, sa foloseasca prezervativ si sa nu te mai faca sa treci prin asa ceva.
0
25-12-2012, ora 21:27
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cand ai avut ultima menstruatie?La cate zile de la venirea acesteia ai avut contactul sexual neprotejat?
P.s Clara P, inainte sa dai sfaturi, citeste cu atentie mesajele, ea VREA sa ramana insarcinata!!!
0
26-12-2012, ora 05:06
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
Ultima oara am avut pe 4 noiembrie iar pe 1 decembrie a inceput sa isi dea drumu in mine iar dupa ce si-a dat drumu in mine mi-a intarziat cm cu vreo 3 zile iar cand mi-a venit erau cateva picaturi de o culoare maronie-rozalie se poate ca testul sa ma minta sau ce sa intampla?
0
26-12-2012, ora 07:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Sandikionela

Imi cer scuze. Am crezut ca nu doresti.

Sunt teste de sarcina de mare acuratete, cum e Surecheck care costa in jur de 20-25 lei.
Poti sa suni la linia lor 08008 31 239 (Lu-Vi 08.00-17.00) sau sa scrii pe Forumul lor ca sa obtii informatii.

http://www.surecheck.info/ro/

Ei zic ca "acuratetea maxima a rezultatului testarii presupune efectuarea testarii la 14 zile de la data la care presupuneti ca a avut loc conceptia".

Daca acel copil nu este creat in interiorul unei casatorii, sa stii ca vei fi judecata apoi de societate si vei avea probleme de alta natura.
Barbatii pe de alta parte sunt schimbatori. Azi te poti bizui pe ei, maine nu se stie ce se intampla.
Plus ca acel copil va intreba ulterior si va fi afectat ca nu a fost creat in interiorul unei casatorii.
Gandeste-te si la astfel de lucruri inainte de a lua o decizie.

Daca nu as cunoaste cazuri concrete afectate de aceste lucruri, nu ti-as fi scris.
0
26-12-2012, ora 11:11
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Nu erai in perioda fertila asa ca sunt slabe sansele sa fi ramas insarcinata.
0
29-12-2012, ora 22:30
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
clara-p in caz de nu stiai sunt casatorita deasta am si mentionat k imi doresk sa raman insarcinata deoarece imi plac foarte mult copiii si vr sa fac un bebe.mie mia sp o fata k a facut 3 teste de sarcina si iau iesit negative si ea era insarcinata intro luna.fata cealalta uh spui k sunt slabe sansele sa fiu insarcinata pt k nu eram in perioada fertila dar chestia e k am simptome km ar fi:in fiecare dimineata imi vine sa vomit si vomit de mai multe ori, mi sau intarit sanii si ma dor, am pofte nu mereu dar am ma urinez cam des si culoarea e deschisa si ma cam latesc in solduri.manank intruna si eu nu mankam dekt o data in zi atat.deasta eu zik k e prea mik si deasta imi ies testele negative.pe 4 ianuarie ar trebui sa imi vina cm dk nu sunt insarcinata si dk nu imi vine ar insemna k sunt.pt k mie nu imi intarzie cm imi vine regulat.am zis sa astept si sa vad ce se intampla.
0
29-12-2012, ora 23:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Atunci nu te mai framanta cu testele alea, si roaga-te la Maica Domnului si la Sfantul Nectarie, ca daca acum este momentul potrivit pentru tine si familia ta, acum sa fii ramas insarcinata.

Dumnezeu sa va ajute, sa va ocroteasca si va daruiasca cat mai curand aceasta comoara de pret !
0
29-12-2012, ora 23:40
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Daca vrei sa ramai insarcinata, incearca sa ai realtii sexuale in perioada fertila, dar mai ales in ziua cand esti la ovulatie.Cauta pe net calcul perioada fertila!!!
0
30-12-2012, ora 17:05
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
mrs mult clara doamne ajuta.bn k avem aproape un an de knd suntem luati dar ne dorim mult.
0
30-12-2012, ora 17:06
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
pai am dat la calcul dar nu stiu km sa fac imi poti explika si mie t rog frum ca sa stiu km trebuie sa fac?pooop
0
30-12-2012, ora 17:17
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ai un ciclu menstrual regulat?La cate zile iti vine menstruatia?
0
31-12-2012, ora 15:45
Sandikionela
Nu este medic/terapeut
Sandikionela
la 31 de zile sau 34 cv de genu si imi vine in fiecare luna pe data de 4 si ma tine maxim 6 zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •