sunt tare speriata

04-03-2010
annne_marie
Nu este medic/terapeut
annne_marie
buna ziua! am 17 ani jumate si miam inceput activitetea sexuala acum 3 luni. luam anticonceptionale logest, da niciodat la aceeasi ora ( plus/minus 3 ore). am avut un eveniment nefericit si sa spart prezervativul. la 30 min dupa am luat pastila de a doua zi (escapelle). cu cinci zile inainte de oprirea anticonceptionalelor, deci inaintea per. menstruale teoretice, in urma unui contact sexual am avut o usoara sangerare urmata de o secretie maronie...e ok?
3 comentarii
0
04-03-2010, ora 12:28
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
plus minus 3 ore nu înseamnă mare lucru, ai fi fost protejată de anticoncepţionale, acum ţi-ai cam dat peste cap hormonii din organism. gravidă nu are cum să fii, dar ar trebui o pauză la anticoncepţionale şi reîncepute ciclul următor cu prima zi de menstruatie (aşa cum ai făcut la prima folie)
0
05-03-2010, ora 12:04
annne_marie
Nu este medic/terapeut
annne_marie
multumesc mult!
0
07-03-2010, ora 16:05
laura_4u_laurita@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
laura_4u_laurita@yahoo.com
sunt laura si am 18 ani. mi-am inceput viata sexuala acum 3 luni si acum mi-a intrziat menstruatia.ultima data cand mi-a venit a fost pe 21 ianuarie si mai sa terminat pe 28 ianuarie si de atunci nu a mai aparut menstruatia. am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative. nu stiu ce sa fac sa mai fac si un al 3-lea test.dar daca imi iese tot negativ? sunt speriata si nu stiu ce sa fac. poate imi raspundeti si mie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul