Sunt un ratat...Va rog sa ma ajuti!

03-04-2012
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
Sunt un ratat, adica nu ma pot oprii din masturbare...anul trecut am reusit sa nu fac deloc din aprilie pana in octombrie! DELOC! acum la maxim 2 zile ma masturbez, careodata si zilnic! ce e de facut? cum pot sa inlatatur aceasta practica ???? ce-i de facut? orice sfat e bine venit!
12 comentarii
0
03-04-2012, ora 00:55
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Gasesteti o alta ocupatie, folosesteti imaginatia intr-un mod creativ (arta, desen, muzica). Iesi in oras sau peafara cu prietenii, fa o conferinta in skype. Sa stii ca e relativ simplu odata ce pierzi obiceiul, si probabil stii asta.
Sau o metoda personala. De fiecare data cand te gandesti la masturbare, impuneti sa te gandesti la un alt moment super penibil din viata ta, o sa provoace scaderea libidoului.

Mult succes!
0
03-04-2012, ora 10:14
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
nu stiu cum poti scapa dar nu trebuie sa crezi ca esti ratat, iti va afecta viata daca ai idei din astea.

altii sunt campioni mondiali la acest sport, am citit pe net ca unii nu pot dormii daca nu se masturbeaza de 5/6 ori pe zi.

altii sunt insuratii si inca mai practica...
cauze pot fi multe.

nu zic ca e bine, dar probabil esti adolescent.
fa.ti o prietena sau doua.

bafta.
0
03-04-2012, ora 13:31
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Gaseste-ti o prietena ori fa-ti abonament la un salon de masaj erotic.
0
03-04-2012, ora 16:55
adrian2011
Nu este medic/terapeut
adrian2011
daca isi face omu abonament la masaj erotic cand vine acasa o sa faca bataturi in palma :)
cornel nu trebe sa te simti un ratat, nu ai de ce, nu cred ca faci ceva cu totul iesit din comun
0
03-04-2012, ora 17:27
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
@otilia-pai si ce rezolv cu abonamentul???

@adrian2012-asa e, dar parca fac prea exagerat.

in rest ce sa zic...am o prietena, dar am rarit contactele sexuale si cred ca ar fii si asta o cauza. de fiecare data cand m-am despartit de cineva sau am rarit contactele sexuale am facut asta...
0
03-04-2012, ora 19:49
Andrei955
Nu este medic/terapeut
Andrei955
eu zic s-o tii tot asa, poate ajungi in Guiness Book:)))
0
03-04-2012, ora 20:47
adrian2011
Nu este medic/terapeut
adrian2011
hai ma andrei, ca mai e mult pana in Guiness Book.
Cornel pai daca ai prietena, de ce mai practici asta, fai sex cu ea?sau nu te mai atrage?
0
03-04-2012, ora 21:33
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
@adrian-pai am rarit partdele ca ne vedem si asa destul de rar si de fiecare data sa facem sex era cam anapoda...si mie imi lipseste rutina cu care m-am obisnuit.
0
04-04-2012, ora 12:41
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Draga corn3l, tu ai prea mult timp liber si nu ai activitate sexuala, d-aia o faci de atatea ori pe zi. Oamenii ocupati nu fac asta din cauza timpului ori oboselii, chiar daca vor.
Asa ca umple-ti timpul, fa ceva in privinta prietenei si a sexului, si nu te vei mai masturba asa de des. Oricum, de 2, 3 ori pe saptamana as considera normal, asa ca nu trebuie sa te abtii 6 luni. Incearca sa raresti treaba, o data pe zi, dupa care o data la 2 zile, si asa mai departe. Nu-i nimic in neregula cu tine si nici un ratat nu esti pentru ca te masturbezi de 3 ori pe zi.
0
10-04-2012, ora 12:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate dle corn3l, ţinând cont că am primit foarte multe rugăminţi din partea unor useri Romedic, cu privire la informarea lor în legătură cu 'efectele negative ale masturbării', ca de altfel şi în legătură cu 'modalităţile prin care o persoană se poate debarasa de masturbare', vă informez că, în curând, voi deschide un topic pe această temă - un topic foarte controversat care vă va oferi exact ajutorul dorit şi aşteptat. Imediat după terminarea sfintelor sărbători de Paşti voi cere aprobarea şi sprijinul administraţiei Romedicului, pentru a putea deschide acel topic fără a mă expune riscului de a fi şters, din cauza reclamaţiilor/raportărilor user-ilor care vor considera conţinutul topicului ca fiind improriu perspectivei lor. Mai aveţi puţină răbdare, da? ;) Când voi posta topicul vă voi informa!
Paşti fericit tuturor, în lumină, iubire, armonie, sănătate şi cumpătare, cu Dumnezeu în inimă, minte şi suflet.
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
11-04-2012, ora 21:14
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
mersi mr nick.nu stiu intr-un timp scapasem de dependenta asta...acuma iar am revenit :( :|
0
16-04-2012, ora 16:48
raluca855
Nu este medic/terapeut
raluca855
nu ar fi mai usor sa ai o femeie alaturi de tine? poate asa vei reusi sa treci peste problema asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •