Supliment alimentar Extreme Cut Green

22-08-2017
A_1409
Nu este medic/terapeut
A_1409
Bună seara!

As vrea sa slăbesc cu ajutorul unei diete echilibrate (fara excese de carbohidrați), sport și cu suplimentul alimentar extreme Cut Green (aici -----------* mai multe detalii despre ce conține acest produs).

Mi-ar plăcea sa știu dacă a mai luat cineva acest supliment și dacă exista riscul sa apară efecte secundare. Am auzit ca de la pastile chiar dacă slăbești, după ce încetezi sa le mai iei te îngrași la loc. Mai mult, am auzit ca îți pot deregla hormonii.

Ma puteți ajuta cu câteva păreri în legătură cu acest supliment alimentar?

Ps: scuze dacă s-a mai postat despre acest subiect.

Mulțumesc!

(*modificat de admin)
1 comentarii
2
13-09-2017, ora 01:15
Dietetician Calutu Mirela
Nutritie si dietetica, Craiova
Dietetician Calutu Mirela
Buna seara
Personal - nu m-am intalnit cu acest produs si nici nu l-as recomanda.
Suplimentele alimentare reprezinta un capitol in dezbatere din multe puncte de vedere.
Daca in scopul de a pierde in greutate va axati, asa cum ati afirmat, pe o dieta echilibrata dar saraca in carbohidrati si pe miscare, veti reusi sa va atingeti scopul si fara sa va luati vreun supliment alimentar. Si cred ca asta e si scopul: sa reusiti sa slabiti cat mai natural, adoptand o metoda sanatoasa si, nu lipsit de importanta, rezultatul sa fie durabil in timp.
Suplimentele alimentare sunt bune, dar cele cunoscute (vitamine, probiotice, oligoelemente, etc) si mai ales cele fabricate de firme de incredere. Nici chiar faptul ca o cunostinta l-ar fi luat si a avut rezultate, nu trebuie sa va dea mai multa incredere.
In general trebuie sa recurgem la suplimente alimentare pentru a aduce beneficii santatii, si sa fim precauti la tot felul de formule.
Iar cand vorbim de slabit - se stie ca de aici se fac bani multi.
In cazul dumneavoastra, v-as sfatui sa nu va lasati pacalita de tot felul de adjuvante si sa incepeti sa slabiti cat mai rational si responsabil. Si sanatos, in egala masura.
Puteti sa suplimentati ratia cu spirulina. Ajuta.
Va doresc sanatate, motivatie si reusita in ceea ce v-ati propus!
Cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt eficiente suplimentele de vitamine și minerale pentru prevenția bolilor cardiovasculare?
  • Asocieri nerecomandate de medicamente, suplimente și alimente
  • Care e legătura între multivitamine și guma de mestecat?
  • Adaptogenii
  • Suplimente dietetice - mecanisme de acțiune, indicații și efecte adverse
  • Riscul de intoxicație cu vitamine și minerale la suplimentarea pe termen lung
  • Semne că te intoxici cu suplimente
  •