suplimentele nutritive, hematii in urina

09-01-2008
Trotuar Andrei
Nu este medic/terapeut
Trotuar Andrei
buna. Azi am fost la medicul de familie din cauza ca am hematii in urina 25/uL.. Eu nu am nici o problema sunt perfect sanatos adica ma simt perfect sanatos shi nu vad nimic in neregula in ceea ce priveshte starea sanatatzii mele. Eu fac sala de 3 ani shi i-au suplimente nutritive pentru ami regenera tzesuturile musculare dupa antrenament. Acum cand am fost la doctoritza shi i-am spus ca iau aminoacizi shi ca am luat pudre proteice a inceput sa imi tzina morala ca nu sunt sub nici o forma sanatoase ca nu se dezvolta organele sexuale din cauza suplimentelor nutritive. Mi-a mai spus ca shi aminoacizii shi pudrele proteice au efecte secundare dar numai peste ceva vreme... Ah da era sa uit shi mi-a mai spus ca shi pudrele astea proteice shi aminoacizii au legatura directa cu hormanii shi hormanii sunt afectatzi puternic de aceshtia. Ceicare comercializeaza suplimente nutritive totzi imi spun ca doctorii au prea multe prejudecatzi in ceea ce privesc suplimentele nutritzionale shi sincer deja nu mai shtiu pe cine sa ascult, shi nu shtiu ce decizie sa i-au (sa continui sau sa nu contiui cu suplimentele ) va rog rasp la intrebare ca vreau sa shtiu adevarul.
Ps: nu folosesc stimulente shi steroizi
Sunt sanatoase sau nu sunt sanatoase suplimentele nutritive ?
6 comentarii
0
09-01-2008, ora 00:00
cosmin30
Nu este medic/terapeut
cosmin30
Nu vei avea nici un fel de problema daca folosesti suplimente nutritive, din contra vei fi mai sanatos decat altii care nu iau.Totul e sa folosesti suplimente de calitate de la firme recunoscute pe plan mondial si sa respecti prspectul lor.
0
10-01-2008, ora 00:00
Trotuar Andrei
Nu este medic/terapeut
Trotuar Andrei
cei de la pro nutrition sunt de calitate ?
0
10-01-2008, ora 00:00
cosmin30
Nu este medic/terapeut
cosmin30
nu pot sa-ti spun pt ca nu am folosit niciodata respectivele produse.Insa vei putea sa le compari pe cele de la pro nutrition cu ceva de calitate recunoscuta si vei vedea daca exista diferente si in ce constau ele.
0
28-01-2008, ora 00:00
lauriciu74
Nu este medic/terapeut
lauriciu74
si eu folosesc suplimenti de nutritie de peste 1 an de zile si ma simt excelent. folosesc proteina de cea mai buna calitate, cea vegetala. apropo produsele consumate de mine sunt de la Herbalife si cred ca sunt cele mai bune la ora actuala.
0
19-02-2008, ora 00:00
doranima
Nu este medic/terapeut
doranima
Suplimentele nutritive nu inseamna numai proteine. Doctorita poate avea dreptate, ca ai acea problema, dar nu are dreptate legat suplimentele. Legat de cum te simti si ce este in interiorul tau este de discutat. Eu mi/am scos copilul din temperatura 40 la 38, 5 in 20 de minute cu un supliment de la Calivita care luam de un an. Am prieteni care si/au salvat viata cu aceste suplimente. Nu e cazul sa te impacientezi. -. Spor in toate.
0
28-02-2008, ora 00:00
Lybra
Nu este medic/terapeut
Lybra
Andrei fi atent la mine, si eu faca sala de vara trecuta si am auzit pareri marete sugesti foarte mari dela culturisti batrani care cunosc istorie in materie de nutrutie...

Parerea lor a tuturor celor mari este ca sa nu iei niciodata de la Pro Nutrition dar niciodat !...daca vrei ceva mult mai sanatos si mult mai de calitate adica calitatea cea mai buna ia numai si numai de la UNIVERSAL!!.Pro Nutrition copieaza si si-a copiat toate toate prousele dupa Universal si celelatle firme + ca a mai adaugat tot feluri de prafuri care nu te ajuta sa iti mentii sanatatea si le pun pe piata.Universalul este firma americana si este ce-a mai de calitate privind la rezultate si sanatate si ce vreau sa iti spun foooarte important, nu te lua dupa reviste si publicitate despre alte suplimente si firme pt ca iei au nevoie de puliciate dece, pt ca nu au vanzare buna !.

Pro nutrition este firma romaneasca si Universal firma americana, comparale doar tarile si ai sa iti dai seama!...Dupa Universal s-au luat multe multe firme din lume asta sa sti!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  • Suplimente eficiente conform studiilor
  •