surditate brusc instalata + acufene - tratament naturist?

09-02-2008
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Buna!
A gasit cineva un tratament naturist pentru surditate brusc instalata urmata de aparutia acufenelor. Cauza surditatii este un spasm vascular.Audiograma si testul BERA au indicat o scadere cu 70% a auzului la urechea stanga! Multumesc anticipat pentru orice sugestie.
5 comentarii
0
09-03-2008, ora 00:00
olteanca
Nu este medic/terapeut
olteanca
salut
de ce nu mergi la un medic sa incerci un tratament medicamentos si eu am o otoscleroza, insa in aceste boli de cele mai multe ori se rezolva pe cale chirurgicala mergi la dr. prof Ataman in Bucuresti la sp Panduri
0
11-03-2008, ora 00:00
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Multumesc frumos pentru raspuns! Am fost internati la spitalul Panduri si am facut o saptamana tratament perfuzabil dar fara o imbunatatire vizibila a starii sotului meu...
0
01-11-2008, ora 01:17
dorel_g
Nu este medic/terapeut
dorel_g
Nu se vindeca aceasta "Surditate brusc instalata" ??? :(
0
02-10-2009, ora 12:50
GIULIA 1
Nu este medic/terapeut
GIULIA 1
Buna
As vrea sa stiu unde se poate face acest test bera pentru o fetita de 2 ani, in vederea implantului. si ce reprezinta testul bera?
Multumesc anticipat.
0
03-10-2009, ora 14:50
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Noi am facut testul BERA la Spitalul ORL Panduri. Testul releva in ce masura celulelesi nervul auzului sunt functionale. Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK