Suspecta de trombofilie in 13 saptamani! :(

01-06-2012
crystynam
Nu este medic/terapeut
crystynam
Buna ziua,
Sunt insarcinata in 13 saptamani.La 10 saptamani mi-am facut analizele, au iesit toate bune in afara de:
-Hematocrit. ! 36.04 (37.00 - 45.00)
-Trombocite. ! 121.00 x10^3/uL( 150.00 - 500.00)
- Volum mediu trombocitar. ! 10.88 fL( 6.00 - 10.00)
- Plachetocrit. ! 0.13 % (0.20 - 0.50)
-.Latimea distrib. trombocitare. ! 21.25 ( 8.00 - 18.00)
Ieri am facut dublu test si la eco bebe e foarte bine dezvoltat.Doctorita mi-a spus insa ca sunt suspecta de trombofilie pe baza acestor analize si mi-a dat un set de analize sa le fac in maxim 3 saptamani.Sunt foarte speriata, mai ales dupa ce am citit pe forumuri despre trombofilie. Mentionez ca nu am avut dureri, contractii sau alte probleme in sarcina, ma simt foarte bine, am 1.74 h, si 57 kg acum.
Va rog din suflet sa imi spuneti ce credeti despre analize, daca suspiciunile doctoritei sunt fondate.
Mentionez ca am o sarcina pierduta la aproape 3 saptamani din cauza unei raceli la ovare.
1 comentarii
0
01-06-2012, ora 14:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Ti-am sugera cu analizele pe care le ai sa mergi sa consulti si un hematologo; acesta este posibil sa ti recomande exact ce analize tb efectuate si sa ti spuna in continuare ce este de facut, si dc suspiciunile sunt fondate. Vb cu medicul care iti urmareste sarcina sa ti recomande un hematolog. Si este relativ urgent!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul