Suspiciune maleola interna

11-04-2013
RalucaGhita91
Nu este medic/terapeut
RalucaGhita91
Buna ziua, acum 3 zile a dat masina peste mine am mers la spital unde mi sa facut radiografie la piciorul stang glezna Dna doctor de acolo a zis ca nu vede ceva iesit din comun la radiografie, dar totusi este ceva la maleola interna o fisura ca ma durea f rau, mi sa pus o atela de ghips si tratament, apoi mi sa spus sa ma adresez altui doctor dupa 3 zile, am mers la alt doctor ieri mi sa facut alta radiografie si tot la fel nu sa vazut nimic, mi sa scos atela de ghips si mi sa spus sa pun fasa elastica gheata piciorul tinut in sus + alt tratament dupa care sa revin la consult peste o saptamana, mentionez ca astaz mi sa invinetit foarte rau si nu stiu ce sa fac, sa merg sa ma vada din nou doctorul sau sa stau asa, am si o durere foarte mica..dar jenanta.va multumesc astept si parerea dv, mentionez ca la diagnostic scrie entorsa glezna +suspiciune fractura maleola.
1 comentarii
0
14-04-2013, ora 08:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Banuiesc ca te-a vazut un ortoped.fa cum ti s-a spus, nu te speria ca s-a invinetit, e normal, sunt cateva vase de sange rupte..nu calca pe picior, pune gheata si mergi sa te vada la o saptamana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.