Sustinerea bolnavilor psihici de catre politicieni

08-11-2014
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Am tot rasfoit acest fórum si am cules ceva informatii de ici de colo fara sa ma loghez vreodata, dar vitalitatea cu care se scrie despre política m-a facut sa deschid acest topic care sper sa ramaina macar pina la alegeri.
Desi nimeni niciodata nu s-a gindit la oropsitii vietii, ei in schimb isi consuma ultimul dram de putere sa sustina ba una, ba alta.
Am gasit frecvent, , ne-am saturat de PSD, , , , jos ciuma comunista, , , , daca iese Ponta pleaca toti din tara, ,...etc si am inteles ca oamenii nu mai stau sa rumege nimic, asta au auzit asta propaga.
Fatuca aia care urla pe la stiri, , Liberatate, , , , Jos ciuma comunista, , s-o fi crezut la Revolutie, dar ce-o cauta in strainatate ca daca imi aduc bine aminte, , democratul, , Basescu a trimis-o acolo sugerindu-le tinerilor sa se duca sa acceseze asigurarile de sanatate din strainatate, el inchizind spitale la usa carora au murit oameni.
Deci alegem intre comunism si democratie? as vrea sa fie amuzant, dar e dramatic.
Cei care sunt hipnotizati de regimul lui Basescu, de creaturile pe care si le-a adunat in jurul sau sa aduca aceste raspunsuri:
-Cu citi bani a ingropat Romania in datorii si pt cit timp?cit se va plati pe zi, pe ora pt datoriile facute de regimul represiv din ultimii 10 ani?ca sa stim daca tara va mai iesi vreodata din groapa aia si sa stim ce se preda mai departe-
-Basescu a fost democrat?ca tot strigati, , Jos comunismul, , ? stiti bine ca a avut functie in stat pe vremea comunismului, ca are linga el cele mai perverse specii comuniste si ca sa scape de dosarul-Flota-l-a bagat in fata pe acest neamt care vad ca fraiereste multi, , telectuali, , , , domle eu votez cu ioh...anis ca e neamt, nu mai conteaza cum arata unii ca:Blaga, Flutur, Macovei...in spatele carora Basescu isi ascunde rinjetul unui om cu posible afectiuni mintale.
Lasati polemicile, raspundeti la subiect ca v-o muscati rau de tot cu, , sincerul, , saracul, , Yoha... caruia i se fac dedicatii:
http://www.youtube.com/watch?v=RCYoYgQhfAk
In timp ce oamenilor li se taia 15% din salarii, Udrea cheltuia nemilos pe absolut toate prostiile si acum logic e alaturi de neamtul asta contrafacut.Am mai citit o postare foarte tare, , eu dau votul lui Iohannis ca m-am saturat de unguri, nemti si hoti.., , :))))) bravo !la ce mai avem capsor daca tot suntem aburiti de flacara violet

Si eu am suferit din pricina coumismului, dar asta nu ma face sa lovesc in Ponta doar pt faptul ac vine din partea PSD, il percep ca pe un om ponderat, normal si echilibrat.Nu ador nici-un partid, dar eu ma uit la om, la cit de mult are curaj sa raspunda intrebarilor.
Va doresc sa iese neamtul si asta nu e o urare buna ca am vazut ca uitase complet de diáspora lui mult iubita
http://www.youtube.com/watch?v=cG08K7_kplk
Acolo vitejii se calca in picioare sa-l aiba ca presedinte pe cel care il doare exact nicaieri de ei, de voi si de mine
12 comentarii
0
08-11-2014, ora 15:26
clepsidra2
Nu este medic/terapeut
clepsidra2
politicienii nu vor sustine niciodata bolnavii psihici, a se vedea situatia pensionarilor la 25 de ani de la revolutie;daca nu au din ce trai cei care au vechime in campul muncii de 40 si peste de ani, cum va imaginati ca vor da acestia pensii celor bolnavi in aceasta tara?pensia iti ajunge exact atata cat sa nu crapi si sa nu spui ca nu ai nici un venit.
0
08-11-2014, ora 18:35
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Nu mai conteaza decit oamenii puternici, saracii si bolnavii sunt uitati de orice politician.
Sa faca fiecare ce poate la nivelul lui sa se ajute
0
08-11-2014, ora 20:45
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Primesc mesaje si informatii despre care habar nu aveam:
http://stareanatiunii.com/klaus-iohannis-recunoaste-ca-a-avut-legaturi-cu-traficantii-de-copii-video.html
Astep asemeni si despre Ponta.
Cu ce siguranta mai putem vota?
0
08-11-2014, ora 22:03
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
De la 1 ianuarie 2015 am inteles ca se vor mari indemnizatiile celor bolnavi cu 16 % ! Din pacate acest lucru se va face fara discriminare, deci si pt basisti ! Spun asta sub forma de gluma insa in fapt acesti oameni ar merita sa le mai taie basescu sau iohannis inca 15 % !

Nu bagati in seama propaganda isterica a basistilor (iohanisti, udristi, macoveisti), ei sunt doar niste razbunatori si demagogi care au unicul scop de a se mentine in cercul puterii, insa cand au ajuns la conducere s-a vazut de ce sunt in stare : taieri de pensii, indemnizatii, salarii, inchideri de spitale si arestari ! Psihoza manifesta, extremism, antiumanism !

Votati oamenii buni, echilibrati, care nu promit ci chiar fac !
0
08-11-2014, ora 22:52
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Unii zic;, , eu n-am incredere in Iohannis, da-l votez, , cica asa ca-i neamt si e frumos Sibiul.
Nu i-am inteles pe cei care spun ca daca iese Ponta va ramine tara goala, cica ar pleca toti.
Pai tara s-a golit anii astia la indemnul celui care mai behaie si acum.
Iohannis mai bine candida independent, e scurt timpul, dar trebuie sa cintarim bine.
Romanii sunt unii impotriva altora din cauza mediului politic, lor le-o pasa de oamenii care se cearta pt ei?.
Basescu a reusit sa adune oameni dupa chipul si asemanarea sa, in omul sasiu sa n-ai incredere.
Deci cei care voteaza cu Iohannis vor sa scape de, , ciuma comunista, , dar cei care vor sa scape de ciuma basista?asta-i ciuma ciumelor si s-a intins rau.Deci cum ramine?
Cine mai repara Romania distrusa de astia?
Cine se mai gindeste la noi?
0
09-11-2014, ora 13:06
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Sunt tare incurcat, aproape ca la Revolutie, atunci am pus mina pe arme si eram exaltat urlind-Jos comunismul-cind a avut loc executia celor doi m-am intristat, chiar daca ei erau faptasii nu asa trebuia procedat.
Acum dupa atitia ani de falsa democratie imi amintesc si zile bune din acea epoca, una peste alta e clar ca nu mai apucam sa ne clarificam cum era sau cum va fi mai bine.
Prea multi politicieni, protocoale, acces la banii publici, ce ne opreste sa ne ducem la sedintele lor?sa auzim si sa vedem pe viu ce se intimpla(de parca n-am sti).
Cum putem ignora o atitudine de sef de tara?expresii de mahala'tiganca imputita' 'jur ca n-am lovit cu pumnul, in fata sau in plex'
Si pt ca-i plac mult manelele, i s-au dedicat destule in campania electorala, a zis sefu ca suntem o tara de manelisti si chiar' o tara de mina a treia'.Printre altele poporul roman e lenes, plin de homosexuali si mai cum?
Ne-a umilit si ne-a manelizat si indobitocit in asa hal ca nu mai stiu ce sau cine ne mai da valoare morala.
0
09-11-2014, ora 16:01
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Depasind subiectul cu demagogii de succes care cauta cu disperare sa-si schimbe vitrina pt a prosti si a treia oara prostii sau exaltatii (psihoticii mascati) am de gand sa propun ministrului sanatatii (o sa vad pe ce cale concreta) un Program National pt Depresie pt ca bolnavii aflati in diverse impasuri sa poata beneficia de medicatie compensata si poate cateva sedinte de consiliere psihologica subventionate !

Politicienii nu sustin pe nimeni daca nu li se cere de catre cineva ! Deci trebuie facut un pic de lobby catre oamenii potriviti, asta este mecanismul in democratie care nu este un sistem perfect ci perfectibil !
Revenind la subiect :), desigur ca exista conditia primara sa ai cui te adresa cu aceste propuneri iar dupa cate am observat eu, in Romania acesti oameni sunt doar social-democratii si in mai mica masura liberalii adevarati (ai lui Tariceanu in prezent), restul sunt o adunatura de oportunisti si demagogi cu gura foarte mare dar cu sufletul si competenta foarte mici, asa cum au aratat-o in practica !
0
09-11-2014, ora 20:22
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Daca politicienii nu sustin pe nimeni, atunci ei fara sustinerea noastra ar mai exista?
Desigur trebuie gasita o cale concreta pt a imbunatati macar abordarea din Sistemul de Sanatate.
Azi o ruda apropriata mi-a spus ca-l voteaza pe Iohannis pt. ca in Sibiu sunt magazine de firma, ca de ex H.M si ca vrea sa fie asa in toata tara.
Mi-ar place sa stiu cum isi motiveaza oamenii votul.
Unii spun ca nu-l suporta pe Ponta, dar inca nu stiu exact de ce in afara de faptul ca vine din PSD.
Eu m-am hotarit sa-l votez pe Ponta, deja in familie mi se spune-Comunistul, dar nu ma supar.
0
09-11-2014, ora 22:14
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
In opinia mea ceea ce sta la baza neacceptarii lui Ponta mai ales de catre unii 'intelectuali' este un sentiment foarte omenesc, mai precis INVIDIA pe calitatile sale evidente ! Acceptam mai usor un prost sau un ticalos (cum a fost base) pt ca asta macar ne da circ si satisfactia razbunarii pe cei care nu se aliniaza la mahala SAU, mai exista varianta 'domne', sa fie un strain', cum au fost regii Romaniei, care de asta au fost adusi, pt ca in tara certurile intre partide devenisera interminabile ! Iar daca e strain atunci invidia e potolita fiindca stim ca nu unul de-al nostru e mai bun ca noi ! :)

Deci acest sentiment de invidie necontrolat este cel care ne joaca feste noua ca natie, cand vom deveni suficient de intelepti si generosi sa acceptam sa alegem si sa promovam semeni (romani) mai buni (intelectuali) ca noi la conducere, atunci vom incepe sa progresam ca o natie sanatoasa !
0
10-11-2014, ora 12:02
clepsidra2
Nu este medic/terapeut
clepsidra2
@Eduard vreau sa-ti spun ca e un motiv copilaresc sa votezi pe cineva pentru ca in Sibiu exista magazin H&M eu personal mi-am cumparat o geaca de acolo si nu sunt multumita deloc, deci iti spun sincer ca mi-am luat alta mai de calitate dintr-un magazin second hand austriac;avem de ales intre un baiat de 40 de ani inteligent care vrea sa faca ceva pentru tara asta dar care intr-adevar are comunisti si baroni in spate, si un sas care are oamenii lui Basescu in spate plus baronii lor.Fiecare voteaza dupa propria constiinta.Banuiesc ca cei nemultumiti si sunt multi, de regimul Basescu vor merge cu Ponta.
0
10-11-2014, ora 15:15
Eduard48
Nu este medic/terapeut
Eduard48
Ideea lui fatuca asta neam cu mine este ca daca Iohannis a facut din Sibiu un oras de poveste si asa si este, va face tara toata la fel.
Dar o alta poveste este aia ca pe linga banii pe care i-a investit in fata orasului, a investit mult si in stabilitatea lui financiara.
Omul s-a descurcat, sa nu mai zica profesorii din tara asta ca nu se pot face bani din meseria asta.
Eu de cind am gasit inregistarile alea mi-am raspuns la intrebarea, , de ce nu simt ca pot avea incredere in omul asta?, , zimbetul lui fortat ca o grimasa dupa declaratia, , e o minciuna crasa, eu nici n-am agresat-o nici verbal nici fizic, eu nu agresez persoane...niciodata, , si rinjetul care l-a bagat mi l-a descris total.
Acesta e urmasul fidel a lui Basescu, amindoi:injura, rinjesc, mai dau cite-un picior sau cite o palma si apoi se jura ca nu-i asa, da asa in mare sunt descurcareti foc.
In cealalta inregistrare, incomodat de intrebari tot cauta sa faca ceva cu mainile si abia isi poate stapini vorbele, ,..tu-va in gura va arat eu cind ajung mai sus ca acum, , si a ajuns.
Sa nu faceti ca mine, nu discutati politica la masa, eu era sa-mi iau o tigaie in cap dupa ce am spus ce fac cu votul meu, , aaa esti Pontist?, ,
Daca iese Ponta si nu organizeaza multumitor lucrurile mi s-a promis ca mi se ia scalpul, ca voi fi scopit(sunt un porc comunist mai nou), deci eunucul fara vina.
Dar daca iese Iohannis eu trag nadejde sa se gindeasca la cei bolnavi psihic macar, o sa ofere un suport de nadejde-poate ne pirpoleste la cuptor, sau ne baga la sapun - ca sigur are in gena inscris asta.

@clepsidra le-ai zis asa de bine
0
11-11-2014, ora 12:25
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Stimati useri,

Deoarece topicul "Sustinerea bolnavilor psihici de catre politicieni" nu respecta politica de functionare a forumului ROmedic, il vom bloca.

Pentru astfel de dezbateri, va sfatuim sa cautati forumurile de profil.

De asemenea, va rugam sa pastrati tematica medicala a forumului.

Va multumim pentru intelegere.
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semnale de alarmă ale unei posibile tulburări psihice
  • Monitorizarea activității creierului poate ajuta pacienții cu boli psihice
  • Metoda curentă de diagnosticare a bolilor psihice ar putea fi imprecisă
  •