taieturi ls intrarea in vagin

24-02-2011
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
buna ziua! as dori dak se poate sa-mi rasp. Aproape de intrarea in vagin mi-au aparut niste taieturi care ma ustura si asta dupa actul sexual, iar in timpul actului sexual ma doare mai ales la intrarea si retragerea...
Ast un rasp, va rog! ms
4 comentarii
0
25-02-2011, ora 17:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ia-ti o solutie pentru spalaturi vaginale [ Femigin B ] si o crema Nidoflor...foloseste -le zilnic, seara.poarta chilot de bumbac, nu prea stramt.Sa faci un test Papanicolau, cand ai posibilitate...
0
13-03-2011, ora 17:38
dannyellla
Nu este medic/terapeut
dannyellla
Buna ziua !!! am si eu o mare problema si nu stiu ce sa fac, poate ma puteti ajuta.in urma cu cateva zile am avut contact cu prietenul meu dupa care am avut niste dureri ingrozitoare...durerile persista, in plus mi s-a inflamat foarte tare si mi-a aparut o leziune care este foarte dureroasa si niste bubite la nivelul vulvei pana la anus, usturimi la urinare.oricum ceva ingrozitor, ce trebuie sa fac, am incercat cu clotrimazol dar se pare ca nu are nici un efect.. nu stiu ce sa fac, ce ma sfatuiti ?????!!! multumesc.
0
14-03-2011, ora 09:05
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
am facut testul papanicolau si e ok, doar k am sunt inflamata interior si asta din cauza candidei, mi-a spus d-na doctor! mi s-a spus sa nu fac spalaturi vaginale si nici sa nu ma spal interior! ! pt acele taieturi mi s-a dat o crema cu vitamine!
0
30-03-2011, ora 12:35
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
am inceput un tratament prescris de medic ginecolog care include si vitamina e! am uitat insa sa intreb daca dauneaza sa asociez aceasta vitamina e cu anticonceptionale? adik ar trebui sa intrerup anticonceptionalele pe durata tratamentului???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici