tatal meu mai are sanse de viata?

09-12-2006
auroraneagu
Nu este medic/terapeut
auroraneagu
Tatal meu a fost depistat acum o saptamana cu carcinom scuamocelular moderat diferentiat, fara keratinizare, ulcerat infiltrativ undeva in spatele nasului.Am fost la Fundeni si a facut ieri o sedinta de chimioterapie si ne-a zis sa venim pe 8 ianuarie sa inceapa o serie de 6 saptamani de raze.Nu este operabil din cauza localizarii cancerului si as vrea sa stiu exact ce tip de cancer este: malign sau benign, ce sanse de vindecare si recuperare are, daca este posibil sa-i mai dea medicii doar o anumita perioada de trait... nu am putut sa vorbesc separat cu doctorul pentru ca era tata de fata.Medicina naturista ar fi cumva o varianta a tratamentului?Va rog din suflet sa-mi raspunda cineva pentru ca nu vreau sa-l pierd din cauza indiferentei.
3 comentarii
0
05-01-2007, ora 00:00
christa
Nu este medic/terapeut
christa
In primul rand trebuie explicati doi termeni: malign inseamna cancer, benign NU este cancer. Afectinea tatalui dumneavoastra este intr-adevar maligna. Cel mai bun sfat cu privire la sansele pe care le are vi-l poate da medicul de la fundeni, incercati sa vorbiti cu el. Si sub nici o forma sa nu renuntati la tratamentul cu raze in favoarea celui naturist. Stiu ca exista pareri impartite cu privire la aceste metode dar pana la urma in lupta impotriva cancerului cea mai sigura metoda ramane tot tratamentul medical. Cu siguranta la Fundeni aveti sansa sa colaborati cu medici dintre cei mai bine pregatiti in materie.
0
05-01-2007, ora 00:00
christa
Nu este medic/terapeut
christa
In primul rand trebuie explicati doi termeni: malign inseamna cancer, benign NU este cancer. Afectinea tatalui dumneavoastra este intr-adevar maligna. Cel mai bun sfat cu privire la sansele pe care le are vi-l poate da medicul de la fundeni, incercati sa vorbiti cu el. Si sub nici o forma sa nu renuntati la tratamentul cu raze in favoarea celui naturist. Stiu ca exista pareri impartite cu privire la aceste metode dar pana la urma in lupta impotriva cancerului cea mai sigura metoda ramane tot tratamentul medical. Cu siguranta la Fundeni aveti sansa sa colaborati cu medici dintre cei mai bine pregatiti in materie.
0
27-08-2007, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Am citit recent o carte scrisa de ing.Fanica- Voinea Ene privind cazuri de cancer tratate de autor printre care si cancer rinofaringian;este vorba de cartea TERAPIE NATURISTA.CAZUISTICA, d-l Voinea conducand FUNDATIA"TERAPIA NATURISTA"din Valenii de Munte jud.Prahova.Gasiti detalii pe internet cautand F.E.Voinea.Am mai scris ceva aici si despre TAHITIAN NONI JUICE si cred ca tratamentul naturist, efectuat in paralel cu cel alopat sub supravegherea unor persoane pricepute, nu poate decat sa ajute, ceea ce voi face si eu(diagnosticata cu tumoare pulmonara).

ADAUGA COMENTARIU

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: