TBC ganglionar se transmite?

08-04-2012
CONDREAT
Nu este medic/terapeut
CONDREAT
buna ziua! am si eu nevoie de un raspuns urgent!
sotul meu a avut la servici o salariata care a fost diagnosticata cu tbc ganglionar! in nenumarate rinduri a avut si contact sexual cu aceasta. intrebarea mea este, avind si un copil de 7 ani, daca aceasta boala ne expune la vreun risc, pe noi, familia, si ce trebuie sa facem!
va multumesc anticipat !
6 comentarii
0
08-04-2012, ora 23:14
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
zici:
"IN NENUMARATE RINDURI A AVUT SI CONTACT SEXUAL CU ACEASTA".adica..sotul TAU!!!!
intrebarea ta:
"CE TREBUIE SA FACEM!"?

propunere DOAR:
- sa-l lasi cu ea, sa-ti vezi de viata alaturi de copil.asta DACA.NU ai glumit?!?
parere:
- uneori ramai "interzis" la cele scrise aici...Doamne fereste!!!
Sa-ti traiasca copilul-sanatos!!

O seara buna!
0
11-04-2012, ora 11:24
CONDREAT
Nu este medic/terapeut
CONDREAT
IDEEA NU ERA CUM SA-MI PASTREZ EU FAMILIA.VROIAM DOAR SA STIU DACA, ACEASTA BOALA, DESTUL DE CUMPLITA, ZIC EU, NE POATE AFECTA SANATATEA SI NOUA, FAMILIA.
VREAU SA STIU DACA SE IA DE LA UN PARTENER LA ALTUL.
VREAU UN RASPUNS STRICT MEDICAL, SI CE ANALIZE TREBUIE SA FACEM IN ACEST SENS.
MULTUMESC!
0
11-04-2012, ora 18:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
zici:
"IN NENUMARATE RINDURI A AVUT SI CONTACT SEXUAL CU ACEASTA"..adica..sotul TAU!!!!cu aia.
si TU
mai intrebi de "familie"...? CARE familie?...cand, sotul tau "va are" pe ambele..
sper sa fie o gluma ceeace ai scris...sper.ca altfel, SINCER imi pare rau te tine.
O seara buna.
0
14-04-2012, ora 12:47
CONDREAT
Nu este medic/terapeut
CONDREAT
DRAGA MEA, TANTA, INSIST SA NU MA MAI PROVOCI. TI-ASI RECUNOASTE URA SI SARCASMUL ORIUNDE TE-AI AFLA... DA-TI RASPUNSURI TIE. SI INTREABA-TE OARE CU CE AI GRESIT ? DE PLATESTI CU ACEASTA BOALA CUMPLITA... AI GRIJA DE FAMILIA TA SI DE BOALA DE CARE SUFERI. AI PIERDUT MULT PREA MULTE PE LUMEA ASTA.CA SA-TI PIERZI SI SANATATEA..
NU VROIAM DECIT SA STIU, CUM NE PUTEM APARA EU SI FAMILIA MEA, DE CEEA CE AI TU, DACA CUMVA NE-AI MOLIPSIT SI PE NOI. PASTE FERICIT ! SI INCETEAZA !
0
14-04-2012, ora 20:26
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
in copilarie am invatat CEVA:
"sa NU dai ocazie.sa aiba pereche"
asa ca, iertare de parerile mele.
cele bune,
0
14-07-2016, ora 17:13
cand
Nu este medic/terapeut
cand
Buna ziua am un frate este diagnosticat cu tbc ganglionar, are 3 operatii la gat, este sub tratament de un an, doctorii nu m vor sa se uite la el l au dat acasa, si infectia inca i acolo..plus alti ganglioni au aparut. Dac m puteti ajuta cu un raspuns, , De ce nu isi face efectul la tratamentul care il ia? ce este d facut? Are doar 22 ani. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tuberculoza (TBC)
  •