Temperatura ridicata urmata de sudori reci

21-07-2009
Lyana84
Nu este medic/terapeut
Lyana84
Buna ziua,

Deci am o prietena care e deja in spital internata, dar medicii nu pot sa ai gaseasca ce are.
Are acuze de dureri in partea dreapta in regiunea ficatului si care trec in spate un pic. Noaptea febra excesiva care la un moment dat se transforma in friguri, fata acoperita cu broboane de sudoare rece lipicioasa, sub ochi cearcane vinete abia visible, dar care in mod normal nu sunt, senzatie de frig. Vreo 3 zile asa incontinuu. Cind a mers la medic i sa zis ca avea nivelul de glucoza ridicat, posibil sa aiba diabet, a doua zi analizele erau normale. Pina intrun sfirsit sa decis ca are pielonefrita la rinichiul drept. Dar la radiografie forma rinichiului nu este schimbata absolut deloc, urme de infectie nu sunt. Si sa mai dat varianta ca ar putea sa aiba si apendicita, dar nu este nimic dovedit. Ce credeti dv ca ar putea fi ? Dupa simptomele descrise mai sus?
Multumesc anticipat
6 comentarii
0
21-07-2009, ora 12:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna,
duceti-va de urgenta la un medic homeopat cu experienta, povestiti TOATE simptomele in detaliu inclusiv de ce a ajuns in spital si luati-l pe medic in spital daca vine, sau luati tratamentul pe care vi-l poate da el si si care va consta din cateva granule pt. a-l da pacientului.
Fiind in spital sub raspunderea medicilor poate ca trebuie ca pacientul sa-si ia singur responasbilitatea (printr-o simpla declaratie scrisa) ca face tratamentul homeopat in spital pe cont propriu
Nu stiu cum este acolo, in occident poti face ce vrei tu daca le retragi raspunderea doctorilor.

Dar acest lucru nu este o problema, este vorba numai sa nu-i traga nimeni pe doctori la raspundere
in caz ca se intampla ceva. Mai ales daca ei insasi vad ca nu poate face nimic nu va fi o problema.

Aceste simptome descrise mai sus sunt cunoscute in homeopatie de peste 150 de ani, va poti cita aici din carte. Exista multe alte cauze, microbi de malaria, de boli tropice, de mii de lucruri de care doctorii nu au habar, ei spera sa vada la radiografie si la organe tot ce poate ataca corpul, de parca microbii se pot vedea asa !

Indiferent insa de ce are si cum se numeste boala, cauzele pe care la banuiesc doctorii sunt cu totul pe dos. Si de aceea nu ar fi bine sa i se mai dea medicamente si tot felul de prostii nestiind ce are exact caci ii va face situatia si mai rau.
0
21-07-2009, ora 13:05
Lyana84
Nu este medic/terapeut
Lyana84
Multumesc mult de raspuns.
Adica ea de cind este in spital se simte deja un pic mai bine, i s-au pus picuratori. I s-au administrat analgen demedrol ? pewntru ce habar nu am, poate pentru linistire, nu stiu. Cert e ca in prima zi au controlat-o toti medicii : chirurg, urolog, ginecolog, toti... si au zis ca nu stiu ce are, dar au decis sa o vindece de pielonefrita.

Da, ma gindeam intr-adevar poate sa mearga in alta parte la niste consultatiii mai ample, tocmai am aflat ca a fost iarasi trimisa la radiografie, va mai tin la curent.
Si inainte de a i se incepe durerile, chipurile din joaca : i sa tras o palma fte puternica peste burta de i-au ramas pe burta urmele rosii ale palmei. Nu stiu ce sa zic. Cam asta in general.
Prima zi am tras o sperietura zdravana de tot
Merci inca o data.
0
21-07-2009, ora 14:50
Lyana84
Nu este medic/terapeut
Lyana84
Referitor la cazul de mai sus. Persoana in cauza tocmai a mers in alta parte si a facut o radiografie, s-a constatat ca pancreasul este bolnav ca este afectat pancreasul si nu rinichii, poate si de aia i-au aratat analizele ca este ridicata glucoza in sange. Si rinichii sunt afectati dar nu in asa masura. Omul are probeleme cu pancreasul si este vindecat riguros de rinichi. Extraordinarrrrr ce se intimpla.
0
21-07-2009, ora 15:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai daca daca a primit asa o palma poate sa fie si de la palma. Trebuie sa le precizati si la doctori de palma aceea...chiar sa le subliniati.
0
21-07-2009, ora 20:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
O sugestie: CT toracic si abdominal cu substanta de contrast sau RMN; Analizele sangvine, ce modificari prezinta???
0
22-07-2009, ora 09:31
Lyana84
Nu este medic/terapeut
Lyana84
Dupa sum va spuneam persoana a fost la o alta radiografie sa descoperit ca duodenul facea presiune asupra pancreasului si a fierii si de aia acuza dureri si la pancreas, avind si constipatii de mult timp. Si de asemenea infectii la rinichiul drept in cele din urma s- precizat de fapt. Speram sa se faca bine deja. Si azi vom vedea deja rezultatele analizelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.