temperatura, transpiratii reci, ameteli

07-05-2007
blonda_yo
Nu este medic/terapeut
blonda_yo
va rog sa ma ajutati.timp d 4 luni am tinut un regim nu foarte strict si am tinut si tot Postul Pastelu.de vro 3 saptaman insa ma niste stari foarte ciudate...fac temperatura care imi trece in 1-2 ore, transpiratii reci si ameteli si uneori stari d greata.nu mi-am facut inca analizele insa credeti k as putea avea carente d vitamine sau care ar putea fi cauza acestor simptome??
3 comentarii
0
07-05-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
E un tablou nespecific, dar sindromul febril si simptomele asociate descrise de Dvs ma fac sa ma gindesc ca e vorba de o infectie acuta, a carei localizare nu o pot preciza. Desigur ca postul si carentele alimentare consecutive acestuia pot fi la baza acestei infectii. Asadar- fugiti la un internist pt precizare de diagnostic.
0
19-02-2008, ora 00:00
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
daca nu ai rezolvat problema te wfatuiesc sa faci testul de glicemie.pa-pa
0
20-02-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Singurul lucru ce nu merge cu o hipoglicemie este FEBRA!...(Pt Alexandravet)
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Prin transpirație eliminăm toxinele din organism
  • Alegerea corectă a deodorantului
  • De ce transpirăm?
  • De ce apare amețeala?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK