tensiunea cum scap de ea?

14-01-2010
filomena
Nu este medic/terapeut
filomena
din cauza stresului deci a tensiunii nervoase sub care am stat multa vreme am facut nevroza cu atacuri de panica. m-am tratat cu seroxat(18 luni) a fost ok pe urma cu mianserin dar e f slab. problema mea este ca daca incerc sa conduc am stari de voma si fac anxietate, la emotii la fel, daca ma enervez la fel. Intrebarea mea este: sunt de ordin fizic sau psihic? este greu sa eviti emotiile in viata daca nu chiar imposibil, este de asemenea in neregula sa conduci si sa iti vina sa vomiti. La mine asa se manifesta starea de stres prin stari de voma. ce pot face?
6 comentarii
0
14-01-2010, ora 17:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat cu experienta si te poate scapa de boala. Aceasta cu atat mai mult cu cat din cauza vomei medicamentele chimic nu te prea pota juta fara efecte secundare puternice.
0
14-01-2010, ora 20:46
filomena
Nu este medic/terapeut
filomena
si depresia da, cand luam seroxat ma simteam super
0
22-01-2010, ora 18:02
filomena
Nu este medic/terapeut
filomena
am fost de curand la dr homeopat mi-a dat ceva care se numeste nux vomica LM1??? mi-e putin teama de tratament mai ales ca iau si alopat ce sa fac sa incerc?
0
23-01-2010, ora 09:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poti lua Nux vomica, nu prea are cum sa-ti faca rau, mai ales in dilutia asta.
Mai degraba ar trebui sa-ti fie frica de alopatele ce le iei si nu de homeopate.
0
26-01-2010, ora 15:41
csoare84
Nu este medic/terapeut
csoare84
Buna ziua,
as vrea sa stiu daca exista vreo tehnica de a ma relaxa de a-mi lua gandurile de la un anumit lucru, ma doare f tare capul de cateva zile din cauza faptului ca ma concentrez asupra unui singur lucru, nu vreau s iau in fiecare zi pastile pentru cap, poate exista un exercitiu de relaxare
0
26-01-2010, ora 17:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Care este lucrul la care te gandesti atata ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Psihoterapia experiențială centrată pe emoție în tulburările anxioase
  • Hipotensiunea
  • Anxietatea
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • O aplicație pe telefon detectează anxietatea și tulburările dispoziționale la adolescenți
  • Stresul la locul de muncă
  •