teodora

09-02-2010
DoinitaB
Nu este medic/terapeut
DoinitaB
Buna ziua!am o fetita de 4 ani si 2 luni in septembrie am inscris-o la gradinita si de atunci au inceput problemele...nas, gat, urechi tot ii se dau tratamente majoritatea antibiotice eritromicina, zinnat, agumentin fara nici un rezultat se amelioreaza pe periaoada tratamentului si o saptamana dupa apoi simtomele revin nu mai stiu ce sa fac si in ce medic sa ma incred.Are secretiile nazale si cele din gat verzui temperatura corpului este acum de 37, 4 sau 37, 7a facut analize la sange exudat gat si nas la sange a iesit o infectie bacteriana iar la gat si nas nimic a luat 5 zile de zinnat 125 mg 5 ml la 12 ore, paracetamol la 8 ore, am terminat tratamentul dar secretiile sunt in continuare verzui nu in cantitate asa mare ca la inceput de tusit inca mai tusseste(tuse productiva) temp corpului este de 37, 4.va rog ajutatima cu un sfat nu stiu ce sa i mai fac si cum sa o fac bine.Va multumesc multa sanatate.
2 comentarii
0
09-02-2010, ora 15:08
DoinitaB
Nu este medic/terapeut
DoinitaB
Am uitat sa precizez ca inainte de a incepe trat cu zinnat a avut 5 zile aerosoli cu acc si dexamed fara rezultat si in functie de medic ca au vazut-o 3 un medic orl si 2 pediatrii diacnosticul a fost :medicul orl otita medie acuta iar pediatrii 1sinuzita iar celalalt amigdaliata.
0
09-02-2010, ora 15:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va distrugeti numai copilul cu aceste medciamente, macar de ar functiona la ceva. Dar dupa cum vedeti le dati absolut inutil. Faceti absolut totul pe dos in speranta ca ii faceti bine si nu va dati seama ca si un singur paracetamol distruge ficatul si ca au existat mii de decese numai de la paracetamol.
De medicina naturista sau homeopata nu ati auzit ?
Nu vreti sa incercati un tratament homeopat pt. acest ingeras care nu a venit pe acest pamant da dezguste din cocktailurile chimice care numai umplu buzunarele industriei farmaceutice si care le vor umple si mai mult dupa urma bolilor copilului de mai tarziu pe care tocmai le creeati cu mana dvoastra ?
Un singur remediu homeopat ( cred ca este chiar Pulsatilla CH30 dupa cum reiese din simptomele pe care le-ati descris) ar scapa-o pe fetita de infectie. Mergeti la un medic homeopat bun (nu-i usor de gasit) si va veti convinge ca exista si remedii care vindeca si nu fac rau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.