Terapia Bowen

13-01-2012
Constantin1960
Nu este medic/terapeut
Constantin1960
Acum 3 ani am fost diagnosticat cu hernie de disc si sciatica. Toti doctorii mi-au spus ca singura rezolvare este operatia. Am vazut pe un site si m-am documentat despre terapie. Mi-am zis ca nu am ce pierde. Dupa 2-3 sedinte deja se ameliorase durerea si puteam merge linistit. Ce pot spune, M-AM VINDECAT! O sa multumesc toata viata tehnicii. Intre timp am invatat si eu, si practic la cabinetul meu personal.


Terapia Bowen este potrivita si folositoare oricui, de la nou-nascuti la persoane in varsta. Ofera alinare sportivilor, femeilor insarcinate si persoanelor cu dezabilitati.
Se adreseaza organismului la toate nivelele:fizic, chimic si emotional.
Rezultatele sunt spectaculoase in cazul tratarii copiilor si animalelor, deci efectul Placebo nu poate intra in discutie!
Terapia Bowen de rezultate in tratarea afectiunilor acute, cronice, neurologice sau psiho-somatice.
Doar cateva dintre afectiunile in care Tehnica Bowen si-a dovedit eficacitatea sunt:
Probleme scheleto-musculare si articulare: umeri intepeniti, afectiuni datorate activitatii zilnice, probleme ale genunchilor si soldurilor, entorse si luxatii ale gleznei, dureri de spate, sciatica, scolioza, restrictii de miscare ale gatului (lovitura de bici), toate afectiunile datorate activitatii sportive;
Afectiuni sau dezechilibre ale organelor interne: infertilitate, migrene si dureri de cap, astm si bronsite, rinite, probleme renale, enurezis, dezechilibre ale tractului digestiv;
Dezechilibre emotionale, stress, depresii, sindromul de oboseala cronica;
Dereglari ale sistemului imunitar si boli autoimune: alergii, scleroza multipla;
Afectiuni neurologice: Parkinson, sechele dupa accidente vasculare cerebrale... si multe altele!

Geambasu Constantin
3 comentarii
0
14-01-2012, ora 08:20
FIF
Nu este medic/terapeut
FIF
Buna ziua. Am citit si am vazut cateva filmulete despre terapia Bowen Din ce oras sunteti ? In Braila nu am gasit niciun terapeut. Cu respect
0
13-11-2018, ora 07:40
nanag
Nu este medic/terapeut
nanag
Ajuta sau nu? Dupa cate sedinte simtiti ameliorare? se poate ca dupa a 5 sa nu simti nimic?
0
16-11-2018, ora 10:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Chiar credeti ca s-a inventat vreo terapie care sa vindece orice boala?
Suntem, totusi, in secolul 21...
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Terapia Bowen
  •