terapie comportamental cognitiva in oradea?

30-01-2007
Indigo
Nu este medic/terapeut
Indigo
Buna ziua, m-ati putea ajuta cu o adresa a unui cabinet de terapie comportamental cognitiva din oradea? Va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
dr. Laura Constantinescu
Nu este medic/terapeut
dr. Laura Constantinescu
Imi pare rau, nu cunosc nici un terapeut cu formarea asta in Oradea. Mai mult decat mine probabil ca va pot ajuta Paginile Aurii.
0
07-02-2007, ora 00:00
botezatl
Nu este medic/terapeut
botezatl
de ce neaparat terapia comportamentalala ?
mi separe (?) o solutie inainte de enuntarea problemei
0
10-02-2007, ora 00:00
Indigo
Nu este medic/terapeut
Indigo
Problema ar fi ca in ultimul timp, datorita unor intamplari mai neplacute atat pe plan profesional cat si personal, am dezvoltat un pattern evitant pana acolo incat mi-e teama sa ies din casa, mi-e teama sa vorbesc cu oamenii, nu mai pot sa am o viata sociala si personala functionala. Pe fondul asta am dezvoltat o depresie. Psihiatrul pe care l-am consultat mi-a prescris Cipralex si Alprazolam. Am inceput tratamentul deja de 3 saptamani, dar in afara de o stare de somnolenta continua si apatie, nu simt ca m-ar ajuta prea mult. In continuare mi-e teama sa ies si, cum nu am mai ajuns in situatii conflictuale, nu stiu daca nu ar aparea iar simptomele. Cineva mi-a recomandat psihoterapia, in ideea de a trata cauzele, si nu efectele. De-aici intrebarea...
0
17-04-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
tu ai nevoie de psihoterapie.
din tipul "psihoterapie buna"

un terapeut bun, cel mai bine il gasesti din recomandari...
pe net/ in ziare de multe ori gasesti forme, nu continut...
cei buni de obicei sunt prea ocupati pentru a da anunturi la ziar

cu alte cuvinte intrebarea corecta devine: cunoasteti un terapeut BUN in Oradea ?
0
04-01-2010, ora 00:52
cristi75
Nu este medic/terapeut
cristi75
cred ca cine ti-a recomandat psihoterapia te poate ajuta mai mult chiar daca nu e chiar din Oradea
Succes !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul