terapie intensiva

24-02-2010
sorin panainte
Nu este medic/terapeut
sorin panainte
buna ziua lucrez in germania cu sotia Acum 3 saptamini sotiei mele i sa facut rau si am dus o la spital era insarcinata in 26 de saptamini Nu mai putea sa respire si avea contractii au trimiso in alt spitalin Munchen specializat ptr copii nascuti prematur dupa 5 zile medicii au diagnosticat pneumonie Partea proasta este ca nu au mai functionat plaminii si a nascut Din pacate copila nu a supravietuit Din data de 11 feb sotia mea este in alt spital intubata la terapie intensiva Doctorii au indus o in starea de coma are deja 17 zile Medicii spun ca plaminii sint 50% bolnavi Au adus si un aparat care ai recircula singele nu stiu cum se numeste Sint bucurosi ca au stabilizato si incearca sa scoata apa din plamini Nu au gasit nici o bacterie sau virus si nu prea stiu ce tratament sa aplice oricum sint foarte rezervati Nu vor sa spuna nimic la ce sa ma astept sau ce se mai poate face Va multumesc Sorin
4 comentarii
0
24-02-2010, ora 22:33
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Imi pare foarte rau pt ce vi sa intimplat...sa speram ca totul va fi bine.Insanatosire grabnica sotiei!
0
24-02-2010, ora 23:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In Muenchen exista un serviciu de urgente cu medici homeopati 24 de ori din 24. Telefonul este
Tel. 0172 / 96 10 112.
Adresa de internet este: http://homoeopathischer-notdienst.de.
Pt. un onorariu modest ( mai ieftin bineinteles ziua) acesti medici vin acasa sau la spital pt. tratament homeopat care consta din granule din zahar introduse intre gingie si dinti. Pacientul nu trebuie sa fie constient, remediile au efect absorbite orin gingie sau diluate in apa. Homeopatia merita incercata ineaparat n cazurile acestea cand doctorii nu stiu ce sa mai faca iar remediile homeopate au puterea de a o ajuta enorm. Este foarte greu pt. doctori sa "scoata apa din plamani" cu masinile lor, caci organismul functioneaza un pic altfel decat isi inchipuie ei.
Eu in locul tau as suna si as chema un medic homeopat de la serviciul acela la spital pt. a incerca un remediu homeopat sau un tratament paralel cu ce fac doctorii. Acest lucru este posibil si in general cand doctorii nu mai stiu ce sa faca, ei nici nu au nimic impotriva, chiar daca cei mai multi poate habar nu au de puterea homeopatiei. In plus este hotararea ta pe care trebuie sa ti-o respecte.
Daca nu vorbesti suficient de bine germana ajunge daca medicul homeopat sat de vorba cu doctorii care o trateaza.
Imi pare rau pt. ce s-a intamplat.

In caz ca nu ai auzit de puterea si efectivitatea homeopatiei mai jos cateva randuri scrise de Dr. Nedelcu, medic homeopat din Romania. Exista remedii care scot pacientii din coma in cateva ore.

"Personal, am avut satisfactia ca medic curant sa vad cum remediul homeopatic aseaza fatul in pozitia optima pentru nastere in cateva minute, si nasterea are loc pe cale naturala (si nu prin cezariana, asa cum era programat), sau cum cateva cazuri cu hematoame retroplacentare (cu risc materno-fetal) se rezolva favorabil in cateva zile cu tratament homeopatic, sau cum se restabileste circulatia sangvina la nivelul unui picior afectat de gangrena diabetica si cum se vindeca, desi ar fi trebuit amputat, si multe altele, urgente mai mici sau mai mari. Pentru aceasta, recunostinta mea se indreapta catre Hahnemann, fondatorul Homeopatiei, catre toti ceilalti mari homeopati ale caror carti le-am citit sau le voi citi, spre toti profesorii mei ( in mod special G. Vithoulkas), dar si spre cursantii medici carora le predau la randul meu cursuri de homeopatie si, nu in ultimul rand, pacientilor care m-au onorat cu increderea lor, invatand impreuna unii de la altii."
0
26-02-2010, ora 16:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu stii ce diagnostic i s-a pus ? Avea sarcina toxica? Avea vreo boala de fond, de care se stie de ani de zile ? Copila in ce stare era ? Murise in uter sau dupa nasterea prematura ? Doar pentru pneumonie cu pleurezie s-a indus starea de coma ??
0
26-02-2010, ora 19:53
sorin panainte
Nu este medic/terapeut
sorin panainte
pneumonie nu a avut sarcina toxica si a nascut normal copila a murit dupa nastere nu a fost decit acum 2 ani bronsita dar sa tratat acum plaminii sint plini cu apa si singe in alveole au spus ca sint amindoi bolnavi 50% acum plaminii nu funvtioneaza si ei nu stiu ce tratament sai dea pentru ca nu au gasit nici un virus sau bacterie respira cu ajutorul unui aparat si mai este un aparat care ai recircula singele si il oxigeneaza si primeste undeva la 15 antibiotice diferite
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vizitele regulate la dentist ar putea reduce riscul de pneumonie
  • „Vesta inteligentă” pentru diagnosticul pneumoniei
  • Indicatori clinici pentru depistarea cu acuratețe a pneumoniei (Studiu)
  • Semne clinice pentru identificarea corectă a pneumoniei
  • Răceală, viroză sau pneumonie - când sunt recomandate antibioticele
  • Pneumonia COVID-19 durează mai mult și determină o afectare mai mare, în comparație cu cea obișnuită
  • Riscul de a dezvolta pneumonie și de a muri din cauza bolii este mai mic la persoanele active fizic
  •