terminat fizic :( | Forumul Medical ROmedic

terminat fizic :(

19-05-2016
utilizator_178540
Nu este medic/terapeut
utilizator_178540
Buna ziua ma numesc ---------*, povestea mea sta in felul urmator :( totul a inceput prin 2010 am fost la un consult oftalmologic :( si a trebuit sa port niste nenorocitii de ochelarii :( toate bune si frumoase pana cand am inceput sa port ochelarii :( aici incepe prostia mea care am facuto :(, din 2010 pana in 2014 ochelarii i-am purtat numai si numai pe varful nasului, cam tot timpul asta de 3, 4 ani m-am uitat peste ei, practic nici-o secunda nu i-am purtat si eu normal cum se poarta niste ochelarii :(, si de aici mi s-a declansat o foarte mare anxietate :( sa va povestesc, datorita ochiilor astora, am o senzatie la ochii parca as avea ochiu rupt, dezlipit, parca numai sta fix in orbita, ceva de genu, nici eu nu stiu cum sa explic ca sa inteleaga cineva, in fine, datorita ochiilor buzele mele stau mai tot timpu incordate si ma dor uneori buzele, se creaza o tensiun in buze, in fine sa va povestesc ce simptome mi-au aparut, prima oara prin 2014 mi-a aparut o senzatia la ceafa si in partea din fata a gatului un fel de slabire musculara ca un fel de moliciune, mai pe romaneste am unele momente cand numai simt deloc ceafa si gatu si nu pot sta in picioare :(, pe urma dupa vrun timp mi-a aparut si la spate tot la fel ca la gat tot un fel de moliciune a muschiilor ( tot nu mai simt nici spatele ).si eu cred ca din cauza tensiunii care se creaza la buze stand mai tot timpu incordat mi s-a declansat nenorocita asta de anxietatea si mi-a aparut si la frunte o senzatie ca si cand nu mi-as simti fruntea :( am momente uneori nu o mai simt deloc deloc si dabia mai pot vorbi si trebuie sa ma pun in pat :(..de vreo 2 luni mi-a aparut si la piept tot asa o slabire musculara, si la urechi am o senzatie parca as avea o presiune pe ele si nu le-as mai simti, dabia pot sa ma fac inteleg sau sa inteleg cand port o conversatie cu cineva:(credeti-ma ca e ceva foarte foarte deranjant :( am incercat tot felul de tratamente pshiatrice, nimic nu da roade, am ajuns la disperare :( ce sa fac :( ca numai pott

(*modificat de admin)
1 comentarii
0
09-06-2016, ora 09:15
Psihoterapie Timisoara
Identitate neconfirmată
Psihoterapie Timisoara
Draga ---------*,

Eu iti recomand sa faci un consult psihiatric si apoi sa faci si cateva sedint cu un psihoterapeut. Cred ca prin acest tandem ai sa gasesti raspunsurile pe care le cauti.

Mult succes!

Iosif

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul