tesare vertebrala

29-12-2009
ana oprin
Nu este medic/terapeut
ana oprin
v-am scris si ieri si va multumesc mult, domnule dr. Emanuel pentru raspuns, dar as mai avea cateva intrebari pe care ieri le-am omis.Este adevarat ca pe masura ce va trece timpul se va depune calciu in zona respectiva, vertebra va devei mai solida astfel si nu voi mai simti ceea ce simteam la inceput?
Pt ca am cunoscut persoane care au avut tasari in urma cu 10, poate 12 ani si au zis ca rar mai au probleme in zona respectiva!Pot sa sper si eu la asta?
Si inca ceva, fizioterapie am facut acum un an, dar nu prea m-am simtit bine dupa ea.In schimb, in fiecare vara merg la Amara si fac zece zile de namol care sper eu sa ma ajute.Este adevarat ca gimnastica nu fac, cum simt ca ma doare preferand sa ma intind in pat.Sperand ca nu sunt prea insistenta, astept un raspuns.
1 comentarii
0
29-12-2009, ora 13:43
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna ziua.am si eu o probl si nu stiu ce sa fac poate imi puteti da un sfat.de la o ridicatura am simtit ca o plesnitura fulgeratura intre picioare partea stanga incheetura urmata de o usturimegroaznica la urinare.a durat cam 2 saptamini am fost la fel si fel de doctori acuma ma doare la sold in os iar cand ridic piciorul in sus sil las in jos se aude o pocnitura parca in spate jos la coloana la fiecare miscare daca dorm pe spate ma doare grozav partea de jos pana la rinichi doctorul de familie mia zis sa merg la cineva care stie sa traga oasele poate e cv deplasat dar simt ca si din zona inghinala catre abdomenam o artera cv care are si ea legatura cu coloana la miscarea aia sa fie cv rasucirearticulatii ligamente cemi puteti spune unde sa ma mai duc. va multumesc si astept un raspuns va rog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.