test de sarcina

05-12-2011
daiviana
Nu este medic/terapeut
daiviana
as vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca sa fie un fals negativ la 10 zile de las lipsa cicluilui, -azi am mers la medic si mi- a facut un test (nu cu urina de dimineata) si mi-a iesit negativ, dar mi-a zis ca a vazut cazuri de negativ pina la 21 de zile de la lipsa ciclului asa dar mi-a chemat sa repet testul martia viitoare. Mi-e nu mi-a venit ciclul luna asta si am dureri ca de ciclu, greata si ameteli...
3 comentarii
0
06-12-2011, ora 16:01
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
In functie de ovulatie si fecundarea oului, testul se poate pozitiva mai tarziu. Fa cum ti-a spus ginecologul...
0
06-12-2011, ora 19:04
mariana2007
Nu este medic/terapeut
mariana2007
buna! si mie mi s-a intamplat la fel, testul este negativ si acum, la aproape o luna de la intarziere si totusi nu este sarcina, am facut testul de sange. treb sa fac o ecografie pentru a vedea ce se intampla. poate fi o cistita, o dereglare hormonala sau cine stie ce. dupa mine daca a iesit negativ e negativ.
0
19-06-2012, ora 14:34
cosmina1985
Nu este medic/terapeut
cosmina1985
si eu am aceasi problema, mi-a intarziat cm 5 zile am facut 2 teste in aceasta perioada(unul chiar astazi) si tot negativ!am stari de voma si greata!o fii sarcina sau posibil o dereglare hormonala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: