test de sarcina

23-03-2012
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
ultima menstuatie am avut-o pe 18 februarie si este regulata niciodata nu au fost intarzieri ieri 22 martie am facut doua teste de sarcina si la amandoua cea de-a doua linie a iesit foarte foarte stersa abia se vede.ce sa cred?sunt insarcinata sau nu?va multumesc anticipat pentru raspuns
7 comentarii
0
23-03-2012, ora 11:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Da, esti insarcinata. Este suficient sa apara a doua liniuta, nu conteaza cat de colorata e, pentru ca testul sa fie pozitiv.
0
23-03-2012, ora 14:21
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
multumesc din suflet pentru raspuns asteptam un astfel de raspuns pt ca ne dorim un bb din suflet..simptomele sunt durerea mare de sani si niste crampe usoare in partea de jos
0
23-03-2012, ora 16:35
Mara_p10
Nu este medic/terapeut
Mara_p10
pe prospectul testului de sarcina (sau cel putin pe cel al marcii folosite de mine) scrie ca nu conteaza intensitatea liniei de test, daca apare ceva, inseamna ca rezultatul este pozitiv. in cazul tau felicitari :)
0
24-03-2012, ora 08:30
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
multumesc din suflet in apri
0
28-03-2012, ora 14:00
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
Din luna decembrie m-am gandit sa fac pauza 3 luni la anticonceptionalele pe care le luasem de 3 ani...in ianuarie mi-a venit menstruatia cu intarziere doar cateva zile, in februarie mi-a venit de 2 ori si foarte putin, am fost la ginecolog pe data de 3 martie sa vad ce este in neregula si mi-a zis ca am o rana pe col, mi-am facut analizele la secretie si mi-a iesit candida, bacterie bacili, papanicolaul mi-a iesit clasa 2 si plus de asta mi-a dat sa iau aceleasi anticonceptionale la prima aparitie a menstruatiei, tratament pentru candida ovule cervugid si fluconic pastile..a aparut si prima sangerare si durerile premenstruale pe 25 martie...inca mai urmam cu ovule si am luat si prima pastila de anticonceptional...iar menstruatia a fost cam ciudata...imi curgeau niste gheaguri de sange doar atunci cand ma duceam la toaleta si atat...iar dupa doua zile s-a oprit...mi-a facut testul de sarcina dupa ce s-a oprit menstruatia si a iesit negativ...este vreo speranta sa fii ramas insarcinata si sa-mi fii dat eroare testul? N-am niciun sintom ca as fii.Multumsc!
0
29-03-2012, ora 13:22
prima1
Nu este medic/terapeut
prima1
In luna noiembrie am avut CM aproape totata luna, mai putin aproximativ o sapatamana, in decembrie mi-a venit CM pe data de 10 decembrie, in ianuarie pe 21 ianuarie si apoi in martie pe data de 7 mi-a venit brusc (m-am patat rau).am facut un test de sarcina si a doua liniuta a iesit foarte putin vizibila.este sarcina, dereglare sau altceva? astept raspunsurile si sfaturile voastre.multumesc
0
02-04-2012, ora 12:41
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
din pacate nu a fost sarcina la mine desi mi-au iesit 2 teste de sarcina pozitive dar cu a doua linie foarte slab vizibila si mensruatia mi-a intarziat 8 zile.in a noua zi mi-a venit ciclu am fost de urgenta la ginecologul meu si mi-a zis ca a fost o dereglare hormonala si este posibil la o astfel de dereglare testele sa iasa pozitive...cocluzia...nu mai credeti nimic pana nu va duceti la medic sa va confirme ca este sau nu o sarcina...la mine dezamagirea a fost extrem de mare am intrat in depresie dar cu ajutorul lui D-zeu si a sotului meu am trecut peste si speranta moare ultima..D-zeu o sa ne dea si noua un bb sunt sigura doar ca trebuie sa invat sa am rabdare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •