Test de sarcina negativ apoi pozitiv

02-01-2011
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Buna ziua, am avut ultima menstruatie pe 1noiembrie 2010, am avut contact sexual neprotejat si nu mi-a venit menstruatia.Pe 5decembrie 2010 am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ.Pe 20 decembrie am facut alt test si a iesit POZITIV, ca sa fiu sigura am mai facut unul pe 24decembrie si tot pozitiv a iesit.As vrea sa stiu cate saptamani pot sa am?Va rog astept un raspuns cat mai repede.Ma dor sanii foarte tare
8 comentarii
0
03-01-2011, ora 10:13
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna! Intra pe internet la Calculator sarcina. Asa mi-am calculat eu si era la fel cu ce mi-a spus medicul. Iti doresc sa ai un bebe sanatos si frumos! Sarcina usoara! Pentru mine a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea.
0
03-01-2011, ora 17:57
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Multumesc mult alina23mai.Din pacate nu pot pastra sarcina, Eu credeam ca am 4saptamani dar m-am inselat.Am 9saptamani asa mi-a iesit la calculatorul de sarcina.
0
04-01-2011, ora 19:24
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna Raluca! Imi pare foarte rau pentru ce mi-ai spus... Dar te rog sa te gandesti bine inainte sa renunti... ti-o spun din inima, nu vreau sa te supar...eu am crezut ca mor cand am pierdut sarcina. Ma rog sa iei decizia corecta. multa sanatate!
0
04-01-2011, ora 19:43
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Buna Alina.Am fost astazi la spital si am facut avortul prin aspiratie.Regret foarte mult, stiu ca am ucis un copil, dar daca ii dadeam viata il chinuiam mai mult, pentru ca eu am doar 19ani si nu aveam posibilitatea sa il crestem.Sper sa ma ierte Dumnezeu pentru ce am facut.
0
04-01-2011, ora 19:44
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Daca nu te superi, esti din Galati?
0
04-01-2011, ora 20:26
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Nu, sunt din Bacau. imi pare rau...eu am asteptat 6 ani, rugandu-ma in fiecare luna ce trecea sa fiu insarcinata. cand am aflat marea veste, nu-ti poti imagina prin ce bucurie am trecut, dar nu a tinut decat 2 zile...apoi am pierdut. insa dupa 2 luni am ramas iar si acum am un ingeras de 4 luni; mi-as da si viata pentru el. Oricum, iti doresc sanatate si sa ai grija pe viitor, da?
0
04-01-2011, ora 20:58
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Sa-ti traiasca bebelusul si sa fii sanatoasa sa il cresti.Eu peste 3saptamani ma duc la control si o sa imi dea si anticonceptionale.O sa am grija.Multumesc pentru ajutor!
0
02-02-2011, ora 11:13
nicoleta84mihaila
Nu este medic/terapeut
nicoleta84mihaila
raluca trebuia sa te gandesti la protectie inainte de a face avort ca anticonceptionalele sunt mai ieftine decat avortul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •