test de sarcina negativ.. oare totusi sunt gravida ?

25-04-2009
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
am avut contact sexual fara prezervativ in ziua in care mi-a trecut ciclul luna trecuta si de frica am luat pilula de-a doua zi.. apoi dupa 6 zile iar am facut-o neprotejat.. trebuia sa-mi vina ciclul luna asta pe 16 si nici azi nu mi-a venit.. sunt speriata rau..ma puteti ajuta? am facut test de sarcina exact la o luna dupa ultimul contact cu risc( sure check)
si a iesit negativ..acum mi-e frica sa fac altul..e posibil sa fiu insarcinata??
5 comentarii
0
25-04-2009, ora 12:55
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
chiar nu ma poate ajuta nimeni???
0
25-04-2009, ora 21:58
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
nu cred ca ai fii insarcinata...din cate stiu eu cu cateva zile inainte de ciclu si acelasi numar de zile dupa nu ai sanse sa ramai... se poate sa fii racit...vezi ca si stresu poate fi o cauza a intarzierii...mai incearca unu cu urina de dimineata(prima urina).bafta...sa lasi mesaj sa stim ce'ai facut :D
0
25-04-2009, ora 23:13
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
sper sa nu fiu ca innebunesc..numai gandul de avort ma termina:(( dupa ce fac testul o sa vin cu vesti..sa-mi tineti pumnii:) ms mult:*
0
01-05-2009, ora 00:45
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
testul cu urina d dimineata a iesit negativ...dar tot nu mi-a venit, desi ma doare burta si mi s-au intarit sanii...nu stiu ce sa mai cred..
0
03-05-2009, ora 12:13
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
mi-a venit! sunt happy:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Contracepția de urgență
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Când poți face un test de sarcină?
  •