test de sarcina negativ...dar am unele simptome de sarcina

06-01-2009
puma89
Nu este medic/terapeut
puma89
va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat sau o parere. Mi-am facut testu de sarcina dar imi arata negativ, totusi am unele simptome de sarcina, mananc mult, am pofte, ma dor sanii, burta mi s-a umflat, ma simt balonata, simt ca si cum as avea ceva inaintru. Dupa calculu calendarului sunt in zilele fertile si am facut sex neprotejat, e ejaculat in mine pt ca noi ne dorim un copil...toate indica ca as fi...dar de ce testu imi arata negativ? oare ca l-am facut prea devreme? l-am facut la 6 zile dupa conceptie, , , va rog ajutati-ma!
3 comentarii
0
06-01-2009, ora 23:28
Ioana221
Nu este medic/terapeut
Ioana221
Din cate stiu eu, poftele apar ceva mai tarziu, dar s-ar putea sa fi insarcinata si testul sa arate negativ, pentru ca acest lucru se intampla destul de frecvent, iar testul trebuie facut dupa aproximativ 10 zile. Sfatul meu este sa consulti un medic ginecolog, care te va lamuri cu siguranta. Numai bine!
0
07-01-2009, ora 00:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Testul de sarcina se face de obicei la 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat!Cu siguranta l-ai facut prea devreme!!Mai asteapta un pic ;))
0
07-01-2009, ora 01:00
princess_daiana
Nu este medic/terapeut
princess_daiana
din kte am patzit si yo esti insarcinata.dar km zicea jaquelinne testul fa-l dupa vreo 3 sapt, si at sigur s vede.da' k sa fii sigura fa-tzi o eco si o sa stii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •